Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
22/10/2016

The Walking Dead'den Daryl ve Negan ile özel röportaj

The Walking Dead 7. sezonu ile Amerika yayınından 1 gün sonra 24 Ekim Pazartesi günü, 21.30’da FX’te başlıyor. Dizinin iki önemli ismi Daryl ve Negan ile yapılmış röportaj ise burada.

Televizyon dünyasının en popüler dizisi The Walking Dead belki de en iddialı sezonuyla ekranlara dönüyor. Geçtiğimiz sezonun kaldığı noktadan beri gün sayıyoruz desek yeridir. Negan'ın sopasının ucunda can veren kim? Ekibimize neler olacak? Eğer yaşarsa Rick ve Negan'ın mücadelesinde neler olacak? Ekipten sağ kalanlar akıl sağlıklarını koruyabilecekler mi? Tüm bu soruların yanıtları dizinin Amerika yayınından 1 gün sonra, yani 24 Ekim Pazartesi günü, 21.30’da FX kanalında yanıt bulacak! FX'ten dizinin yeni kötü karakteri Negan'ı canlandıran Jeffrey Dean Morgan ve Daryl Dixon karakterini canlandıran Norman Reedus'ın röportajlarını aldık. Şimdi sizleri kendilerinin cevaplarıyla baş başa bırakıyor ve The Walking Dead geri sayımının son saatlerine heyecanla devam ediyoruz!
 

NORMAN REEDUS (DARYL)

Ekibi son olarak dizlerinin üstünde görmüştük geçtiğimiz sezon finalinde. Sence o sahnede grubun aklından neler geçiyordu?
Artık dümeni tutanın kendileri olmadığını fark ettiler. Artık onlardan çok daha nüfuzlu olan ve kararları veren bir başka güç var karşılarında. Bizimkilerin yüreklerine korku salacak olan bir karakterin çıkagelmesi oldukça ilgi çekici sonuçlar doğuracak. 6. Sezon finaline dair en sevdiğim olaylardan biri de Rick’in artık lider pozisyonunda olmamasıydı. Rick uzun zamandır bu insanları yönlendiriyor ancak görünüşe göre onları felakete sürüklemiş.

Peki Daryl karakterinin aklından neler geçiyordu sence?
Yaptığın hatalar hayatına mâl olur.

Negan’ı bu ekibin bugüne dek karşılaştığı tüm rakiplerden daha tehlikeli yapan şey nedir?
Negan soğukkanlı bir katil ve ekibi de oldukça kalabalık. Kendilerini Negan olarak adlandıran bir orduya sahip. Onun her sözüne biat ediyorlar. Bu işten sıyrılmanın bir yolu yok.

Sizin ekip daha önce pek çok kez durdurulmaya çalışıldı ancak kimse muvaffak olamadı, sence Negan’ın ekibi bunu nasıl başaracak?
Korkuyla. Korku, sevgiden de intikamdan da daha büyük bir motivasyon. Negan insanların içine korku salıyor ve bu onların işlerini bitiriyor. Üstüne bir de bunu ninni gibi konuşarak yapıyor, iş iyice çığırından çıkıyor. Pişmanlık duymuyor ve olayı kişiselleştirmiyor. İşlerin yolunda gitmesi için böyle olması gerekiyor… bu kadar basit.

Sizin ekibin geleceğini nasıl yorumluyorsun?
Her şey gerçekten de kötü gözüküyor. Bence hayatta kalanların tüm yaşamı kökten değişecek. Negan’ın büyük bir ordusu olduğunu biliyoruz ancak diktatörlüğünün boyutlarını henüz öğrenemedik.JEFFREY DEAN MORGAN (NEGAN)

Dizinin kadrosuna dahil olmak nasıl bir deneyimdi, özellikle de Negan’ın nasıl bir karakter olduğunu bilerek bu yapıma katılmak?
Negan’ın ilk gözüktüğü sahneyi oynamak çok zordu ancak bu karakteri oynamak benim için gerçekleşen bir rüya adeta. Hayatımda bir rolden bu kadar çok keyif aldığımı hatırlamıyorum, tabii bu geri kalan herkes için kabus etkisi yapacaktır!

Negan rolünü çıkarırken nelere dikkat ettiniz?
Oldukça tuhaf bir beden dili var. Yürüyüşümü, duruşumu ve konuşmamı tamamen değiştirdim. Çizgi romanlarda dikkatimi çeken bir kare vardı, o karede Negan geriye doğru esniyor ve kahkaha atıyordu. O kareyi esas aldım ve karakterin beden dilini ona göre yarattım. Bu tuhaf beden dili Negan’ın vahşetine vahşet katıyor.

The Walking Dead setindeki ilk gününüzü anlatır mısınız?
Bu karakterin katılımı diğer oyuncular için çok önemliydi, kadro aile gibiydi. Yedi yıldır süren bu savaş serüveninde birlikte yol almışlardı. Bense uçaktan yeni inmiştim ve o bölümdeki sahnelerimi çekmek için yalnızca iki günüm vardı. “Selam, Jeff’le tanışın, Negan’ı oynayacak ve içinizden birini öldürecek! Şimdi dizlerinizin üstüne çökün ve hayatınızın rolünü oynayın!” daha önce hiç tanışmadıkları bir insana o kadar çok yardım ettiler ki, muhteşemlerdi!

Negan karakteri The Walking Dead dünyası hakkında Rick’in bilmediği neleri biliyor?
Bu dünyada Rick’in anlamlandıramadığı tek bir detay bile yok. Negan bu dünyaya kendince ayak uyduruyor ve bundan acımasızca zevk alıyor. Rick ise oldukça karanlık bir karakter. Rick’in içindeki karanlık ortaya çıkınca Negan bununla dalga geçiyor. Negan bu dalga geçen tavrın insanların üzerinde nasıl bir etki bıraktığını çok iyi biliyor.

Seyircilerin yeni sezondan beklentileri ne yönde olmalı?
Bu sene ne istediğinize çok dikkat edin zira hepsini ve daha fazlasını almaya hazırlıklı olmalısınız. Oldukça duygusal ve zor bir sezon. Şiddet düzeyi akıl almaz boyutlarda. Hazmetmesi zor. Seyirciler daha ilk bölümden ne demek istediğimi anlayacaklar.

Seyircilerin Negan’ı gördükleri sahnelerde neler hissetmelerini istersin?
Sezonun ilk bölümünü izledikten sonra orada gördükleriniz Negan’la her karşılaştığınızda aklınıza gelecek. Yapacağı şey çok şiddetli ve şok edici. Negan’ın zarar verme ritüelleri tamamen şahsına münhasır olarak adlandırılabilir. Onu gördüğünüz anlarda neler olacağını asla tahmin edemeyeceksiniz.

Seyircilere Negan hakkında birkaç tüyo daha verseniz neler söylerdiniz?
Çok geveze. Adeta kendi sesine aşık. Yine de bu sizi yanıltmasın. Negan ağzını her açtığında bir monolog geleceğini zannedenler fena yanılabilirler.

The Walking Dead dizisine katıldıktan sonra sizi en çok şaşırtan ne oldu?
Daha projeye katılır katılmaz bu ekibin tepeden tırnağa bir aile olduğunu öğrendim, oyuncular, set çalışanları, yapımcılar, kanal yöneticileri adeta kocaman bir aile gibi yaşıyorlar! Hiç bu kadar harika insanların işlerine bu kadar aşkla bağlı olduğu bir ortamda çalışmamıştım. Yedi yıl geçtikten sonra artık ekibin eskisi kadar tutkulu olmadığını düşünürsünüz ancak bu ekip tam tersi! Her gün sanki dizinin ilk bölümü çekiliyormuşçasına bir heyecanla sete geliyorlar!