Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
17/09/2017

Hells Angels MC, Poker Run için hedefleri büyüttü

Hells Angels MC, Yedikule Hayvan Barınağı'na destek olmak için düzenlemeye başladığı Poker Run etkinliğinde önümüzdeki yıl ünnlü isimleri ağırlamayı hedefliyor. 


Dünyaca ünlü motosiklet kulübü Hells Angels MC’nin Yedikule Hayvan Barınağı'na destek olmak için düzenlemeye başladığı


Poker Run’ı biraz anlatır mısınız?
Poker Run aslında ne sürüş ne de bir yarışma. İkisinin arasında eğlenceli bir etkinlik diyebilirim. Kıtalar arası olması için genelde Kadıköy’den başlatıyoruz ve Yeşilköy’de bitiriyoruz. Parkurun beş farklı yerine noktalar belirliyoruz. Yarışmacılar A noktasından başlayıp tüm belirlediğimiz noktalara gidiyorlar ve gittikleri her yerde bir kart çekmek zorundalar. Zaman limitimiz yok. Keyifli olması için normalde bir-bir buçuk saatte bitecek bir parkur için beş saat veriyoruz. İnsanlar burada strese girmeden gayet eğlenceli bir şekilde yarışlarını yapıyorlar. Hem eğleniyoruz hem de terk edilen köpeklere destek oluyoruz.

Tek günlük bir etkinlik değil mi?
Evet, bir günde bitiyor. Etkinlikler bittikten sonra düzenlediğimiz çok eğlenceli partiler ve bu partiler içinde de ufak yarışmalarımız oluyor. Bunlar Poker Run’ın alt etkinlikleri. Mesela örnek verecek olursam donmuş t-shirt yarışmalarımız oluyor. Herkese donmuş t-shirt’ler dağıtıyoruz ve t-shirt’ü ilk çözüp giyen yarışı kazanıyor. Onun dışında düşük hız yarışmamız var. 50 metre bir parkurda bitiş çizgisine kadar en düşük hızda gidebilen yarışı kazanıyor. Bu aslında çok zordur. Kazanmanız için birinci değil sonuncu olmanız gerekir. Bir de motor süren kızlarımız arasında düzenlediğimiz bir güzellik yarışmamız var. Bu şekilde çok eğlenceli ve keyifli yarışmalar düzenliyoruz.