Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
18/03/2021

Yeni Tom Jones albümü Surrounded by Time, müzikseverlerle buluşuyor

Tom Jones, beş yıllık sessizliğin yeni albümü Surrounded by Time'ın çıkış tarihini açıkladı. Jones, 12 şarkıdan oluşan cover albümde birbirinden önemli isimlerin şarkılarını seslendiriyor.

1965'ten beri pop, rnb, country ve soul müziği harmanlayarak, bariton ses tonuyla insanın içine işleyen şarkılar söyleyen efsanevi şarkıcı Tom Jones, beş yıllık sessizliğin ardından yeni albümünün çıkış tarihini açıkladı. 23 Nisan'da piyasaya çıkacak cover albümün ismi Surrounded by Time olacak ve albümden iki şarkı, klipleriyle beraber görücüye çıktı bile. Taking Reality Television Blues ve No Hole in My Head adlı şarkılar, Tom Jones hayranlarından özellikle kliplerinin çarpıcılığı ile tam not aldı. Üstelik Taking Reality Television Blues şarkısının asıl yorumcusu Dee Snider, "Tom Jones, şarkıyı benden daha güzel söylemiş, onun versiyonunu orijinal şarkıdan daha çok beğendim." şeklinde bir açıklamada bile bulundu. Reality şovların insanların tüm iyi ve kötü yönlerini açığa çıkarmasını çok etkileyici bulan Jones, ilk klibini bu yüzden bu şarkıya çektiğini söylüyor.
 


Albümde Bob Dylan'dan (One More Cup of Coffee) Cat Stevens'a (Popstar) birçok dev müzisyenin şarkılarını ustaca yorumlayan Tom Jones'a, Rolling Stones ve Eric Clapton'ın yapımcılığını üstlenerek ün salmış Ethan Johns ile bir başka başarılı yapımcı ve Jones'un oğlu Mark Woodward destek olmuş. S-Curve Records etiketiyle yayımlanacak olan albüm, Jones'un 41. stüdyo albümü olacak. 2005 yılında Kraliçe II. Elizabeth'ten İngiliz Kraliyeti Onur Nişanı'nı alan Tom Jones'un Grammy, Brit Awards, MTV Music Awards gibi müzikle ilgili ödülleri kazanmasının yanında, sunuculuğunu yaptığı TV programı ile 1970'de Golden Globe'a aday olması, onun ne kadar yönlü bir sanatçı olduğunu kanıtlar nitelikte. Uzun yıllar süren kariyeri boyunca sesiyle bizi etkileyip içimizde farklı duygular uyandıran Sex Bomb'un babası Tom Jones'un bu cover albümünü tüm müzikseverelere tavsiye ediyoruz.