Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
31/08/2021

Yeni Imagine Dragons albümü Mercury - Act 1 hakkında merak edilenler

2018 tarihli Origins albümünün ardından 3 Eylül'de müzikseverlerle buluşacak olan Las Vegas’lı rock grubu Imagine Dragons, Mercury - Act 1 albümü için gün sayıyor.

Grammy ödüllü, birden çok kez Platinium satışa ulaşan ve Las Vegas'tan yükselerek bütün dünyaya adını yayan Imagine Dragons'un beşinci stüdyo albümü Mercury - Act 1, sonunda sahalara teşrif ediyor. 2018 tarihli Origins albümünün ardından müzikseverlerle buluşacak olan Las Vegas’lı rock grubu, yeni albümlerinden Follow You, Cutthroat ve Wrecked teklilerini daha önce müzikseverlerle paylaşmıştı. Follow You ve Cutthroat şarkıları Mart ayında görücüye çıkarken, Wrecked ise Temmuz başında yayımlanmıştı.
 Albümün yapım aşamasında defalarca Grammy kazanmış Amerikalı müzik yapımcısı Rick Rubin ile çalışan Imagine Dragons, son üç yıldır çalıştıkları 100'ün üzerinde şarkıyı Rick Rubin'e dinlemesi için yollamışlar. Rubin, her biri hakkında düşüncelerini belirtmiş ve grup Rubin'in yorumlarına göre yol haritasını çizmiş. Imagine Dragons'un solisti Dan Reynolds, son yayınladıkları Wrecked teklisini kanserle verdiği savaşı kaybeden kardeşinin eşinden ilham alarak yayımladıklarını söylüyor. Bu olayla baş etmek için kendini müziğine verdiğini söyleyen Reynolds, hayatın yapısını ve her şeyin bir sonunun olduğunu şarkılarına yansıtmak istemiş.
 Imagine Dragons'un alışıldık şarkılarından daha çok akustik bir havası olan Wrecked, git gide büyüyen karanlık nakaratlar ile ilişkilerin bitmesi ile kederin hızlı ve ezici gücünden bahsediyor. Albüm boyunca metaforlarla bezenmiş sözler yerine duygusal uçurumlara kucak açan ve hiçbir şeyden çekinmeden kendini duygulara teslim eden bir hava yakalanmaya özen gösterilmiş. 3 Eylül'de piyasaya çıkacak 10 şarkılık Mercury - Act 1 albümü bakalım Imagine Dragons hayranlarını mutlu edebilecek mi?