Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
24/01/2021

Sia imzalı Music filminin soundtrack albümü 12 Şubat'ta çıkıyor

Sia’nın ilk yönetmenlik denemesi olan Music filminin soundtrack albümü Music - Songs From And Inspired By The Motion Picture, 12 Şubat’ta müzikseverlere buluşacak.

12 Şubat’ta müzikseverlere buluşacak yeni Sia albümü Music - Songs From And Inspired By The Motion Picture, Sia'nın ilk yönetmenlik deneyimini tattığı Music filminin soundtrack'i olacak. Altın Küre sahibi Kate Hudson, Sia'nın dünyaca ünlü şarkısı Chandelier ile tanınan Maddie Ziegler ve Grammy sahibi Leslie Odom Jr. gibi önemli isimlerin rol aldığı Music filmi, dokuz Grammy adaylığı olan Multi-Platinyum sahibi Sia'nın 2007 yılında yazdığı kısa bir hikayeden esinlenerek beyazperdeye taşındı.12 Şubat'ta dijital platformlarda yerini alacak filmin senaryosunu Sia ve çocuk kitapları yazarı Dallas Clayton birlikte kaleme aldı. Filmin genel olarak vermek istediği mesaj, sevginin iyileştirici gücü ve yaşadığınız toplumun önemi üzerine kurulu. Music, otizmli genç Music'in yaşanan bazı olaylar sonucu uyuşturucu satıcısı olan üvey ablasının bakımına muhtaç kalmasını anlatıyor. Sia'nın müzikleri de filmin konusu ve gidişatı ile direkt olarak alakalı.

 Avustralya doğumlu Sia'nın dokuzuncu stüdyo albümü olacak Music - Songs From And Inspired By The Motion Picture, toplam 14 şarkıdan oluşuyor. Özel olarak film için yazılmış şarkılardan oluşan albümden şu ana kadar üç tekli yayınlandı. Albümün son teklisi Hey Boy, Sia'nın genel olarak alışıldık karamsar, dokunaklı ve dramatik havasını tam tersine eğlenceli, hayat dolu ve oldukça hareketli bir eser olarak dikkat çekiyor. Müzik, senaryo yazarlığı ve yönetmenlikten sonra Sia'yı başka hangi kulvarlarda göreceğimiz ise merak konusu.