Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
02/12/2020

Rammstein, ilk albümü Herzeleid'ın 25. yılını remastered albümle kutluyor

Rammstein, 1995 tarihli ilk albümü Herzeleid için 25. yıl remastered özel albümü çıkarıyor. Albüm, yayınlandığında Avrupa'da bir milyon üzerinde satışı yakalayarak Platinium sertifikasını kazanmıştı.

Efsanevi Alman grubu Rammstein, çeyrek yüzyıldır hayatımızda ve bunun şerefine ilk albümleri olan Herzeleid için 25. yıl remastered özel albümü çıkarıyor. 1995 Eylül ayında çıkan orijinal albümün 25. yıl versiyonu, 4 Aralık'ta piyasaya sürülecek. 25. yıl özel versiyonu, orijinal albümün şarkı listesini tek bir CD içerisinde toplamış. Artı işareti şeklinde açılan lüks bir CD kabı olan remastered albümün ilk defa HD sound’a sahip bir dijital versiyonu da satın alınabilecek. Plak dinlemeyi sevenler için ise Herzeleid'in 2LP versiyonu, siyah üzerine mavi boya sıçramış gibi bir görsele sahip 180 gram ağırsiklet plağı ile raflardaki yerini alıyor.
 


Orijinal görselin tasarlayıcısı Dirk Rudolph, 25. yıl özel albümünün paket dizaynından sorumlu olan isim. Özel versiyonun içinde bulunan kitapçıkta ise Jan “Praler” Hoffmann tarafından çekilen grubun portre fotoğrafları bulunmakta. Dünya çapında başarısı daha sonra gelse dahi, Herzeleid ilk çıktığı yılda Rammstein için gösterişli bir başarıya imza atıp Almanya genelinde listelerde "Du reichst so gut," "Seemann" ve "Asche zu Asche" singleları ile sekizinci sıraya kadar yükselmişti. Albüm, Avrupa'da ve Almanya'da bir milyon üzerinde satışı yakalayarak Platinium sertifikasını kazandı.
 Rammstein'ın başarılarından biraz bahsedecek olursak, 2009 yılından bugüne grubun ilk stüdyo disci "Liebe Ist Für Alle Da" 14 ülkede albüm listelerinde 1 numaraya oturmuş, Almanya'da ise grubun 10. 1 numaraya çıkan albümü olmuştur. Rammstein'ın ismi olmayan yedinci albümü Mayıs 2019'da çıktı. Rammstein - Rammstein olarak da bilinen bu albümün LP versiyonu Olsen Involtini ve Rammstein tarafından üretildi, miksleri ise Kaliforniya, Santa Monica stüdyolarında daha önce Muse, Rage Against the Machine ve Franz Ferdinand gibi büyük isimlerle çalışmış olan Rick Costey tarafından yapıldı. Geçen sene Moskova Luzhniki Stadyumu'nda gerçekleşen konserde Rammstein'ın gitaristleri Paul Landers ve Richard Kruspe'nin sahnede öpüşmeleri büyük olay olmuştu. Rusyanın LGBTQ karşıtı siyasetine bir protesto olarak gerçekleşen bu olay, Rammstein'ın ne kadar asi bir grup olduğunu biraz daha açıklar biçimde. Şarkılarında hep bir isyan ya da serzeniş olan Rammstein'ın 25. yıl özel albümü Herzeleid XXV herkesin dinlemesi gereken bir albüm.