Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
13/08/2020

Muse’un konser filmi Simulation Theory’den ilk fragman geldi

Muse, 2018 yılında yayınladığı Simulation Theory’nin hayata geçiş sürecini konser görüntüleri ve bir belgesel anlatısıyla birleştiren Simulation Theory Film’den ilk fragman yayınlandı.

Muse, 2018'de yayınlanan Simulation Theory albümünü temel alan ve konser deneyimi ile uzun metraj film arasında köprü görevi görecek bir filmin müjdesini verdi. Simulation Theory, önce 17 Ağustos'ta IMAX salonlarında gösterime girecek; , ardından da 21 Ağustos'ta dijital platformlarda yayınlanacak. Simulation Theory'nin nü yayınlanan fragmanında dünyanın şu anda içinde bulunduğu durumla ürkütücü derecede benzerlik gösteren kısımlar yer alıyor. Kurgusal hikayede, koruyucu elbiseler giymiş işçiler haberlerde anlatıldığına göre "dünya çapında ortaya çıkan paranormal bir anomalinin kaynağını araştırıyor". Bu gerçeklikte, bir çeşit salgın sonucunda zombi/mutant karışımı bir canlı ortaya çıkıyor ancak fragmanda "karantina" kelimesinin kullanılması yeterince ürkünç bir tesadüf.
 Filmin konser bölümü grubun Eylül 2019'da albümün dünya turnesi kapsamında Londra 02 Arena'da gerçekleştirdiği performansın kayıtlarından oluşuyor. Filmin arkasında grubun görsel dünyasında uzun zamandır parmağı bulunan Lance Drake yer alıyor. Drake, yaptığı açıklamada "Simulation Theory'nin amacı bu heyecan verici canlı şovun hakkını vermek ve son üç yıl boyunca Muse'un klipleri için yarattığımız dünyanın DNA'sıyla bağlantısını detaylandırmaktı." diye konuştu ve "İlginç şekilde, filmin alternatif gerçekliği zaman içinde bizim kendi gerçekliğimizi yansıtmaya başladı." diye ekledi. MUSE'un 21 Ağustos'ta tüm platformlarda yerini alacak filmi Simulation Theory'nin fragmanını izleyin.