Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
09/09/2021

Yeni Korhan Futacı albümü Shadowboxing, 10 Eylül’de müzikseverlerle buluşuyor

Korhan Futacı’nın heyecanla beklenen yeni albümü Shadowboxing, 10 Eylül’de piyasaya çıkıyor. Futacı’nın solo projesi, psychedelic rock, caz ve şiirsel bir müziğin titiz bir karışımından oluşuyor.

Korhan Futacı’nın heyecanla beklenen yeni albümü Shadowboxing, 10 Eylül Cuma günü The state51 Conspiracy ve GRGDN Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluşuyor. Albümden yayınladığı iki parça The Jab ve The Lead Hook ile hayranlarının beğenisini kazanan Futacı, elektronik tınılarla bezeli, enerjik, kaotik ve deneysel serüveni Shadowboxing ile dinlenmeye hazır! İsmini boksörlerin kendi kendilerine boks yapmalarına verilen terimden alan ve Gölge Boksu anlamına gelen Shadowboxing, pandemide İstanbul’un insansız halini deneyimleyen Futacı’nın yaşadığı yalnızlık haline bir gönderme de yapıyor.

 Korhan Futacı’nın Burak Irmak ile birlikte yapımcılığını üstlendiği albümün mix ve mastering’i Feryin Kaya’ya ait. Albüme ait teklilere ise Seda Gazioğlu Futacı’nın pandemi dönemi ve öncesinde çektiği görüntüleri kurgulayarak oluşturduğu video klipler eşlik ediyor. Futacı’nın solo projesi, psychedelic rock, caz ve şiirsel bir müziğin titiz bir karışımından oluşuyor ve Anadolunun ruhuyla iç içe geçiyor. İstanbul’un kaosunu enerjik, karanlık sesler ve soyut dokularla dolu ritüelimsi bir atmosfere çeviren Korhan Futacı ve çok sevgili müzisyen arkadaşlarının amacı dinleyicilerin, görülmemiş renkleri hissetmek için zaman ve mekanın ötesine yolculuk edebilmeleri.