Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
29/07/2020

Katy Perry, beşinci stüdyo albümü Smile'ı 14 Ağustos'ta yayınlıyor

Bir süredir hamilelik heyecanı yaşayan pop dünyasının renkli simalarından Katy Perry, 2017 tarihli 'Witness'tan beri merakla beklenen yeni albümü Smile'ı 14 Ağustos'ta yayınlıyor.

2008 yılında "I kissed a girl" şarkısıyla tüm dünyanın ilgisini ve beğenisini kazanan, pop dünyasının renkli simalarından Katy Perry, Mayıs'ta duyurduğu beşinci stüdyo albümü Smile'ı dinleyicileriyle buluşturmak için gün sayıyor. Eşi Orlando Bloom ile ilk bebeğine hamile olan sanatçının yeni albümünün çıkış tarihi neredeyse anne olacağı tarihle aynı ve bu da Perry'nin heyecanını katbekat artırıyor. Albümün en iddialı parçası Daisies'i Mayıs ayında yayımlayarak listelerde başarılı bir performans gösteren Perry, bu şarkının manevi olarak kendisi için çok değerli olduğunu belirtiyor. En zor zamanlarda, gücünü tekrar toplayıp ayağa kalkmanın önemini vurgulayan Daisies, albümün genel teması insanların hayatla mücadelede asla umutlarını kaybetmemeleri gerektiği üzerinde yoğunlaşıyor. Şarkının video klibinde, Perry'nin çok az makyajlı doğal görüntüsü ve hamileliğini sergilediği çıplaklığı sanatçının ilk çıkışından bu yana karakterinin ne kadar olgunlaştığını gözler önüne seriyor.
 


Daisies'in ardından albümden yayımlanan ikinci şarkı Smile da insanlara hoşgörü ve sevginin önemini anlatıyor. Özellikle içinde bulunduğumuz bu karanlık zamanları birazcık olsun aydınlatmayı amaçlayan Smile'ın klibinde bir palyaçoyu canlandıran Perry, neşenizi hiçbir zaman kaybetmeyin mesajını çok başarılı bir şekilde veriyor. Katy Perry'nin kariyerine baktığımızda asi ve sansasyonel bir başlangıçtan yavaş yavaş daha klasik ve oturaklı bir imaja kaydığını söylemek mümkün. En son 2017'de Witness ismindeki albümünü çıkaran şarkıcının hayranları uzun bir bekleyişin ardından Smile albümüyle Perry'ye kavuşmanın sevincini yaşayacaklar. Smile albümünde toplam 12 şarkı bulunuyor ve tüm şarkıların sözlerinde Perry'nin büyük emeği var. 14 Ağustos'ta Capitol Records etiketiyle ve ünlü yapımcı Ian Kirkpatrick'in de katkılarıyla piyasaya sürülecek olan albüm, stream olarak da yayımlanacak.