Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
09.08.2018

Kariyeri keşke film olsa dediğimiz o efsane gruplar

Bazı grupların öylesine ilginç kariyer öyküleri var ki, her birinden müthiş filmler çıkabileceğini düşünüyoruz. 


Müzik dünyasında, “Kariyeri tam bir sinema filmi olur!” dediğiniz gruplar var mı? Bizim var! Aşağıda işte o grupları sıraladık. Bu sıralamayı oluştururken, listemizde yer vereceğimiz grupların kariyerleri hakkında daha önce bir film çekilmemiş olmasına da özen gösterdik. Hazırsanız, başlıyoruz...


The Beatles
The Beatles hakkında çok belgesel var ama grubu kuruluşundan bitişine kadar şöyle geniş çaplı anlatan, detaylı bir “film” yok. Keşke olsa! Müzik tarihini kökünden değiştiren, bugün dinlediğimiz neredeyse tüm müziklerin ilham kaynağı olan devasa bir mucizeden bahsediyoruz sonuçta...


The Rolling Stones
Boyband kavramına farklı bir bakış açısı getiren, rock‘n’roll’un yazısız kurallarını koymuş efsanevi grubun kariyeri bir film olsa izlemeye doyulmazdı. Sadece Keith Richards ve Mick Jagger arasındaki ilişki ve bu ikilinin dünya müziğine katkıları bile filmin daha çekilmeden efsane olmasını sağlardı!


Radiohead
90’larda alternatif müziğin çehresini değiştiren ve hemen ardından ana akıma yükselerek dünyaya gitar müziğinin yeniden sevdiren İngiliz grubun kariyerinde öyle ilgi çekici detaylar var ki, film olsa gözümüzü bir an bile ekrandan ayıramayız!


Led Zeppelin
Rock müziği sertleştirerek, işin içine sahne şovunu ve frontman’liği de katan grup, beyaz perdede bize unutulmazlığın anahtırını verebilirdi.


Pink Floyd
Sadece müziğe yaptıkları olağanüstü katkının dışında, elemanların kişisel dünyalarının enteresanlığı da ortaya izlemeye doyulamayacak bir film çıkarırdı.


Kiss
Rock müziğe imaj kavramının önemini ezberletmiş, sahne şovu konusunda yaklaşık 50 yıldır rakip tanımayan bir grubun filminin çekilmesi gündeme gelse, yönetmenler çekmek için sıraya girerdi kesin!