Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
16/04/2017

İstanbul Deniz Müzesi’nde klasik müzik ziyafeti: Bach & Bahar

Bach & Bahar, birbirinden değerli sanatçıları mayıs ayında İstanbul Deniz Müzesi’nde müzikseverlerle buluşturacak.

5,7 ve 12 Mayıs tarihlerindeki bu üç konserlik seri, Deniz Müzesi’nde daha önce de yapıldığı gibi “Cafe Zimmerman” konsepti ile gerçekleşecek. Konser boyunca dileyen seyirciler Shangri La’nın yiyecek ve içecek servisinden faydalanabilecekler. Bach&Bahar’ın ilk konseri 5 Mayıs tarihinde Baroque Ensemble Transylvania tarafından verilecek. 1995 yılından beri başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm düyada verdikleri barok konserleriyle ünlenen topluluk, J. S. Bach eserlerinin yanı sıra Handel, Teleman ve Pisendel’e de yer verecek.
7 Mayıs konserine ise Estonyalı müzisyenler Taavo Remmel, Ivo Sillamaa ve Jaak Sooar imza atacak. Daha önce Mustonen Ensemble ve Hortus Musicus topluluklarıyla Türkiye’de konserler vermiş ve beğeniyle izlenmiş üçlü; elektrogitar, klavsen ve kontrbas performansları ile çok özel bir Bach&Bahar akşamının sözünü veriyor. Bu etkileyici müzisyenlerden, son derece dinamik ve farklı bir barok repertuarı sizleri bekliyor.12 Mayıs’ta ise barok kemanın en ünlülerinden François Fernandez ile Yun Kim Fernandez’den çok özel bir viyola ve keman konserine şahit olacağız. Geçtiğimiz aylarda Bach&Love’da verdiği konserlerle ayakta alkışlanan François Fernandez, bu kez eşi ünlü Koreli sanatçı Yun Kim Fernandez ile birlikte konser verecek. Konserde ikili Bach ve Mozart’tan seçkiler içeren romantik bir repertuar sergileyecek.
Hakan Erdoğan Prodüksyon tarafından düzenlenen konserler, Estonya Türkiye Büyükelçiliği ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından destekleniyor. Biletler Biletix’te.