Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
05.02.2018

İngiliz synth-pop ikilisi Hurts, müthiş bir performansla Zorlu PSM'de

Son yılların en başarılı gruplarından Hurts, unutulmayacak bir müzik ziyafeti sunmak için 10 Şubat akşamı Zorlu PSM'ye geliyor!


Synth-pop alemlerinde rüya gibi bir gece geçirmek için bu tarzın en önemli modern gruplarından biriyle buluşmaya hazır mısınız? 2009'da Adam Anderson ve Theo Hutchcraft tarafından kurulan ikili, gönül tellerinizi adeta sıfırdan akord edecek. Manchester'ın kült kulübü 42nd Street'in kapısında takılırken tanışan ikili, ateşli bir müzik muhabbetine tutuşur ve sonrası müzik tarihine altın notalarla kazınır. Hurts'ün Wondeful Life klibini ilk izlediğimiz günü adeta dün gibi hatırlıyoruz! MySpace'in uçsuz bucaksız müzik deryasından taşan son gruplardan biri olma özelliğine de sahip olan Hurts, başarılı hitleri sayesinde BBC Radio 1'ın gediklilerinden oluvermişti göz açıp kapayıncaya kadar. 

 


Hurts'ün synth-pop notalarına kulak kesilenler, aralarda gizlenen krautrock, new wave ve r&b etkileşimlerini de duymaktan geri kalmıyorlar. Sadece hit yoğunluğundan nemalanmayan ve katmanlı prodüksiyonuyla çok geniş bir müzik yelpazesinden beslenen Hurts, belki de bu sayede pek çok farklı dinleyici grubundan müzikseveri kendi melodik şemsiyesinin altında toplamayı başarıyor. Kylie Minogue'dan aldıkları Devotion pasını 2010 çıkışlı ilk albümleri Happiness ile gole çeviren Manchester ekibinin neredeyse 10 senedir hayatımızda olmaları sürpriz değil! Happiness'ın zımba gibi melankolisini olgun sound'uyla Exile takip etmişti. Grubun 80'ler ve 90'lardan günümüze adeta transfer olduğu bu albüm özellikle de prodüksiyonu ve içeriğinde kulağa çalınan orkestra düzenlemeleriyle dikkat çekiyordu. Hurts müzikal yelpazesini genişlettikçe bunun dinleyici sayısına oranı direkt etki yapmaktaydı.

 

Grubun bir sonraki uzunçaları olan Surrender bu defa üç dev prodüktörü Hurts ailesine kazandırmıştı; Quant, Stuart Pierce ve Dan Grech-Marguerat'ın kafa kafaya verdikleri albüm Hurts'ün "olgunlaşma" harekatında atılması gereken "sıradaki adım" olarak dikkat çekmekteydi. 2017'ye nokta koymaya yaklaştığımız sıralarda çok ses getiren Desire'ı yayımlayan grup, böylesi kişisel bir albüm adına yakışan lirik temalarıyla benzersiz bir albüme imza atmıştı.
Desire'ın Avrupla turnesinde kapsamında izleyeceğimiz Hurts, özlediğimiz canlı performansları adeta şehrin eğlence sahnesine geri kazandıracak. Zorlu PSM'nin, Sahne Üstü Ayakta Konser'leri meşhurdur. Bu eğlenceli konser deneyimine sınıf atlatacak müthiş bir performansla dinleyicilerinin karşısına çıkacak olan Hurts, 10 Şubat gecesi şehri synthpop büyüsüne maruz bırakacak. Hurts konserinin biletlerinden birini tükenmeden alabilmek için tıklayın!