Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
25/01/2021

Alice Cooper'ın yeni albümü Detroit Stories, 26 Şubat'ta çıkıyor

Rock müzik efsanesi Alice Cooper, yeni albümü Detroit Stories ile köklerine geri dönüyor. Cooper’ın 21. stüdyo albümü olan Detroit Stories, rock efsanesinin memleketi Detroit’e saygı duruşu niteliği taşıyor.

Rock müziğin efsane ismi Alice Cooper, 21. solo albümü Detroit Stories ile köklerine geri dönüyor. Detroit doğumlu olan Cooper, Detroit şehrinin “kızgın hard-rock” stilini Amerika'da popülerleşmesine ve yayılmasına nasıl yardım ettiğini her fırsatta dile getiriyor bildiğiniz gibi. Los Angeles'ın The Doors, Love ve Buffalo Springfield gibi gruplarla sesini bulduğunu, San Francisco'nun Grateful Dead ve Jefferson Airplane gibi isimlere sahip olduğunu söyleyen Alice Cooper, Detroit'in kızgın hard rock'ın merkezi olduğunu, müzikal ve imaj olarak Amerika'nın başka hiçbir yerinde kendine bir yuva bulamadığını, Detroit'in ise ona kucak açarak bağrına bastığını ekliyor.
 


Alice Cooper, Detroit Stories albümüyle Detroit şehrinde Detroit halkının yardımları ile Detroit için hazırlanmış bir albüm yaptıklarını her fırsatta dile getiriyor. Hatta yerel müzisyenlerden de yardım alınmış. Albümün ilk şarkısı The Velvet Underground, grubunun “Rock and Roll” adlı şarkısının cover versiyonu. The Velvet Underground, New York ile bağlantılı olsa da, şarkı aslında Detroit şehrinde Lou Reed tarafından yazılıp kaydedilmiş. MC5’ın Wayne Kramer'ı, Detroit Wheels davulcusu Johnny ‘Bee’ Badanjek ve basçı Paul Randolph albümün yapımında yardımcı olan eski müzisyenlerden. Müziksel fikirler ve cesaretlendirmeleri ile John Varvatos'la beraber çalışan Cooper, Shinola halkının desteğini arkalarına alarak, kayıtları Rustbelt Studios'ta gerçekleştirmiş. Detroit Stories, farklı versiyonları ile 26 Şubat'ta piyasadaki yerini almak için hazır.