Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
02/06/2021

İş Sanat’ın 21. sezonu 35 milyonun üzerinde izlendi

Çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerden oluşan İstanbul Ensemble konseriyle 21. sezonuna başlayan İş Sanat, “Dayanışma ve Umut” adını verdiği bu sezonunu topluluğun 31 Mayıs’taki konseriyle tamamladı. İş Sanat, Youtube kanalı ve internet sitesinden yayınladığı 250’yi aşkın içerikle 35 milyon izlenmeye ulaştı.

Çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerden oluşan İstanbul Ensemble konseriyle 21. Sezonuna başlayan İş Sanat, “Dayanışma ve Umut” adını verdiği sezonunu topluluğun 31 Mayıs’taki konseriyle tamamladı. Sektörlerle yaptığı işbirliğiyle internet sitesi üzerinden yayımladığı 250 ücretsiz içerikle 35 milyondan fazla izlenmeye ulaşarak unutulmaz bir sezona imza attı. Sezonda 550’yi aşkın sanatçı ve 100’e yakın sahne arkası çalışanı görev aldı. 

 

Klasik müzikten caza, halk müziğinden pop, rock ve alternatif müzik türlerine uzanan geniş yelpazedeki 49 konseri izleyicisine sunan İş Sanat, ülkemiz müzisyenlerini sahnesinde ağırladı. İş Sanat’ın gelenekselleşen şiir ve hikâye dinletilerinin yanında bu sezon yepyeni tiyatro projeleri hayata geçirildi. Tiyatro sahnesinden uzak kalan oyuncuları, tiyatro özlemi çeken sanatseverlerle buluşturan ve genç tiyatro sanatçılarını sahnesinde ağırlayan “İş Sanat Okuma Tiyatrosu” ve “Provadan İzle”, sezon boyunca seyircilerin beğenisine sunuldu.

 
Her sezon çocuk etkinliklerine geniş yer veren İş Sanat, çevrim içi sezonunda da çocukları unutmadı. “İş Sanat Masal Tiyatrosu” kapsamında yayınlanan masallar 28 hafta boyunca çocukları ve masal seven büyükleri bir araya getirdi. Masal tiyatrosunun yanı sıra çocuk atölyeleri ve senfoni orkestrası entrümanlarının tanıtıldığı “Tanıştırayım” serisi, dinletiler ve okuma tiyatrosu içerikleri yıl boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet sitesinde ücretsiz erişime açık olacak. İş Sanat’ın bu sezon hayata geçirdiği “Kahverengi Yol Panoları” başlıklı podcast ve “Ayşegül Sönmez ile Türk Resminin İçinde” programı sezon boyunca İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Bu iki etkinlik yaz boyunca yeni bölümleriyle yayında olacak. 21. sezonunu 31 Mayıs’ta tamamlayan İş Sanat yepyeni içeriklerle yaz döneminde izleyicileriyle buluşacak.