Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
22/01/2017

Egzotik konaklama deneyiminde üst seviye: Keemala Resort

Tayland’ın en büyük turizm merkezlerinden Phuket Adası’nda yer alan bu otel; sadece misafirlerini değil, fotoğraflarına bakanları bile büyülüyor!

Tayland (resmi adıyla Tayland Krallığı, eski adıyla Siyam) Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan bir Güneydoğu Asya ülkesi biliyorsunuz. Phuket Adası ise Tayland'ın dünyaca ünlü turizm adası. Başkenti Phuket City olan ve Phuket Uluslararası Havaalanına sahip olan Phuket'e dünyanın her yerinden, özellikle Batılı turistler akın ediyorlar yılın her döneminde. Ve Phuket Adası’nın doğal ortamının içerisine saklanmış, adeta fantastik filmlerdeki kabile evlerini andıran Keemala Resort, Tayland’ın ev sahipliği yaptığı bütün tesisleri sizlere unutturacak kadar güzel!
Kudretli bir ormanın ortasına gizlenmiş Keemala Resort, Kamala Köyü ve Andaman Denizi’nin muhteşem görünümünü sunmakta. Tepede ve gür ormanlık içerisinde yuvaya benzer yapılar şeklinde tasarlanmış Keemala; büyüleyici, her dem yeşil, harikalar diyarında konuklarını ağırlıyor.Geçtiğimiz yıl açılan bu resort’ta bulunan kuş yuvasına benzeyen yapılar, burada daha önce yaşamış olan toprak, gezginler, yuva ve gökyüzü halklarından oluşan dört kabileyi temsil ediyor.


Kabilelerin yaşam tarzlarını biraz olsun modernize edilmiş bir şekilde anlatan bu tesis, misafirlerini kendisine hayran bırakıyor.


Kamala Köyü’nde bulunan Keemala, Patong Sahili’ne birkaç kilometre uzaklıkta bulunsa da Phuket Adası’nın güzeller güzeli sahilleri olan Kemala ve Surin plajına oldukça yakın.


Bu tesis Kemala Plajı’na gitmek isteyen misafirlerine özel bir hizmet sunarak, ücretsiz bir servis ile onları bu güzel sahile götürüyor.


Fazlasıyla dik bir yerleşkede bulunan Keemala, dik bir tepenin içerisindeki muhteşem bir doğal güzelliğin içerisine konumlandırılmış.


Space Architects ve Pisud Design Company adlı iki prestijli firmanın ortaklığıyla tasarlanıp inşa edilen bu tesis, 38 adet havuzu, ağaç evleri ve villaları ile Andaman Denizi’ne bakıyor.


Keemala’nın tasarımı, antik zamanlardaki Phuket yerlilerinin hikâyelerini, kültürlerini, geleneklerini ve yaşam tarzlarını onurlandırmak amacıyla, benzer tarzda oluşturulmuş.


Otelin doğal yapısı, kendisini çevreleyen ekosistemi de tamamlanmakta.


Otel hakkında daha detaylı bilgi ve rervazyon işlemleri için şu adresten faydalanabilirsiniz. Sıra dışı otellerle ilgili diğer haberlerimize ise şu adresten ulaşabilirsiniz.