Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
16/11/2023

Zack Snyder imzalı Rebel Moon filminden fragman geldi

Usta yönetmen Zack Snyder imzalı fantastik bilim kurgu Rebel Moon - Part One: A Child of Fire'dan fragman yayınlandı. İki filmlik projenin ilk halkası, 22 Aralık'ta Netflix'te yayınlanacak.

Son yıllarda Man of Steel, Batman v Superman ve Justice League gibi DC filmleriyle adından söz ettiren Zack Snyder’ın Netflix için iki filmden oluşacak büyük bütçeli bir bilim kurgu serisi hazırladığı daha önce açıklanmıştı. Bu serinin ilk filmi ise 22 Aralık’ta ekrana gelecek Rebel Moon - Part I: A Child of Fire olacak. Evrenin uzak bir köşesindeki bir aya zorunlu iniş yapan ve gizemli bir geçmişi olan Kora (Sofia Boutella), barış içinde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan köylülerin arasında yeni bir hayata başlar. Fakat çok geçmeden zorba Balisarius (Fra Fee) ve onun acımasız elçisi Amiral Noble (Ed Skrein) çiftçilerin, bilmeden de olsa ürünlerini Ana Dünya tarafından aranan asilerin başı olan Bloodaxe'lere (Cleopatra Coleman ve Ray Fisher) sattığını öğrenince Kora, köylüler için hayatta kalmanın tek umudu hâline gelir.

 
Veldt halkını korumak için hayatlarını feda edecek savaşçıları bulmakla görevlendirilen Kora ile Gunnar (Michiel Huisman), Bloodaxe'lerin peşinde farklı dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar ve yol boyunca aynı kefaret ve intikam duygularını paylaşan küçük bir savaşçı grubu kurar. Kora'nın savaşın gerçeklerine uzak, merhametli bir çiftçi olan Gunnar ile birlikte kurduğu ekipte; pilot ve aynı zamanda tetikçi olan Kai (Charlie Hunnam), efsanevi komutan General Titus (Djimon Hounsou), kılıç ustası Nemesis (Doona Bae), savaş esiri prens Tarak (Staz Nair) ve direniş savaşçısı Milius (E. Duffy) bulunmaktadır. Bu sırada Veldt'de, gizli saklı bir yerde duran, eskilerden kalma bir zırhlı koruyucu robot olan Jimmy (Anthony Hopkins seslendiriyor) yeni bir amaç için uyanır. Ancak yeni kurulan devrimciler grubunun birbirlerine güvenmeyi ve Ana Dünya'nın orduları hepsini yok etmeden önce bir bütün olarak savaşmayı öğrenmesi gerekir.