Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/11/2020

Yeni Candyman filmi hakkında merak edilenler

Clive Barker’ın yarattığı Candyman karakterinin 2020 ruhuna sadık olarak yeniden şekillendirilecek macerasını pandemi nedeniyle 27 Ağustos 2021'de izleyeceğiz. Yeni Candyman filmi hakkında merak edilenleri kaleme aldık.

90’lı yıllara damga vuran Clive Barker uyarlaması Candyman, beyaz perdeye geri dönüyor bildiğiniz gibi. Normalde bu sene sinemalarda izlememiz gereken film, pandemi nedeniyle, 27 Ağustos 2021'e ertelendi. Barker’ın yarattığı Candyman karakterinin günümüz ruhuna sadık olarak yeniden şekillendirilen macerasında yeni yüzler Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett ve Colman Domingo olurken, Tony Todd ve Vanessa Estelle Williams gibi tanıdık simaları da göreceğiz. Projenin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen isim ise, son yıllarda korku sinemasına Get Out ve Us gibi yapımlarla damga vuran Jordan Peele!
 Nia DaCosta'nın yönetmenliğini üstlendiği Candyman'ın kısaca hikayesinde de bahsedelim: Görsel bir sanatçı olan Anthony McCoy, galeri yönetmeni olan sevgilisi Brianna Cartwright ile Cabrini'de lüks bir eve taşınır. Kariyeri sallantıda olan Anthony, yaşlı bir mahalle sakininden Candyman'i duyar. Candyman, Şikago’nun Cabrini Green mahallesi sakinlerinin yıllardır unutamadığı, ağızdan ağıza dolaşan bir şehir efsanesidir: “Eğer ayna karşısında beş defa Candyman dersen ölürsün!” Yıllar önce haksızlığa uğrayarak korkunç bir şekilde öldürülen Daniel Robitaille (Candyman), kendisine ve yaşadığı olaylara inanmayan, onunla dalga geçip meydan okumak için ayna karşısında beş defa “Candyman” diyerek ruhunu çağırma gafletine düşen insanları acımasızca katleden, tek eli kanca şeklinde olan doğaüstü bir katildir. Candyman'den oldukça etkilenen Anthony, yeni projesini bulmuştur. Candyman'i anlamak, onun gerçek hikayesini çizdiği resimleri vasıtasıyla anlatmak isterken başından büyük bir işe karıştığını fark etmiş, kendi psikolojisini ve bütün hayatını değiştirecek olan vahşet dolu olaylar zincirini istemeden de başlatmıştır. Çocukluğumuzda bizleri aynalara küstüren, şaka yollu bile Candyman diyemediğimiz günlere geri döndüren gerilim dolu bir korku filminin günümüz uyarlaması, umarız beklentilerimizi karşılar.
 

Candyman'in yazarı, korku edebiyatının Stephen King’den sonraki en önemli ismi olarak kabul edilen Clive Barker'ı daha yakından tanımak ister misiniz?