Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
28/12/2015

The Force Awakens gişede tarih yazıyor

Henüz ikinci hafta sonunu deviren Star Wars: The Force Awakens'ın hasılatı 1 milyar doları geçti. Peki Avatar'a ne kaldı? 

Star Wars: The Force Awakens, ikinci hafta sonunda tam 1 milyar 91 milyon dolar gişeye ulaştı. Bu performansıyla sinema tarihinde 1 milyar dolar barajını en hızlı aşan film olan The Force Awakens'ın tam 10 günde elde ettiği bu başarı emsalsiz. Peki The Force Awakens tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan filmi olabilecek mi?
Forbes dergisine göre bu hedef hayal sayılmaz. Eğer The Force Awakens iki hafta içerisinde 2 milyar dolar barajını da geçerse Titanic ve Avatar'ı aşmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Titanic 2.1 milyar dolar, Avatar ise 2.7 milyar dolar hasılatla sinema tarihinin en çok gişe yapan filmler listesinde zirvede yer alıyorlar. The Force Awakens'ın 2 milyar doları önümüzdeki on dört gün içerisinde aşması mümkün olursa zirvede taşlar yerinden oynayacak demektir. Bu aradahazırladığımız infografta tm Star Wars filmlerinin yapım bütçelerini ve gişelerini görebilirsiniz.