Haberi Paylaş!
FİLM
02.12.2019

13 Aralık'ta vizyona girecek Jumanji: The Next Level, rekor peşinde

1 milyar doları bulan bilet gişesiyle son yılların en sürpriz filmlerinden biri olan Jumanji'nin devamı niteliğinde çekilen Jumanji: The Next Level, 13 Aralık’ta vizyona giriyor. Bu eğlenceli serinin dünü ve bugünü haberimizde...

Hollywood, naftalin seviyor! Bugüne kadar geçmişte az da olsa başarı kazanmış herhangi bir filmin diriltilmediğini gördünüz mü? Hollywood’un her geçen yıl daha da agresifleşen “geçmiş takıntısı” genellikle büyük fiyaskolarla sonuçlanıyor olsa da huylu huyundan bir türlü vazgeçemiyor! Elbette nadiren de olsa karşımıza çıkan istisnalar yok değil! 1995 tarihli Jumanji’nin -Robin Williams’ın mirası olması sebebiyle- yeniden çevrileceğini duyduğumuzda yaşadığımız kızgınlık, yeni nesil Jumanji’yi izleyince yerini hayranlığa bırakmıştı. Jumanji macerası serinin üçüncü filmiyle devam ederken, Jumanji tarihinde bir gezintiye var mısınız?
 Her ne kadar Jumanji'nin yeni nesil macerasına bayılmış olsak da ilk filmin gönlümüzdeki yeri çok ayrıdır. Tüm zamanların en önemli komedi aktörlerinden Robin Williams'ı başrolde izlediğimiz ilk Jumanji filmi, 1995 yılında vizyona girmişti. Chris Van Allsburg'un 1981 yılında kaleme aldığı, aynı adlı çocuk kitabından uyarlanan Jumanji, izleyenleri fantastik bir serüvenle tanıştırıyordu. Filmin öyküsü, metafizik güçlere sahip bir masaüstü oyununun etrafına örülmüştü. Jumanji adlı oyunu oynayan oyuncular, vahşi doğadan ilham alan tuzakları aktif hale getirerek birbirlerini yenmeye çalışmaktaydı. İşin beklenmedik tarafıysa, bu tuzakların gerçek hayatta da çalışıyor olmasıydı! Alan Parrish, 1964 yılında, en iyi arkadaşı Sarah Whittle ile bu oyunu oynadığı sırada Jumanji'nin içinde hapis kalmıştır. Tam 26 yıl boyunca kurtarılmayı bekleyen Parrish'in imdadına, oyunu tesadüfen bulan Judy ve Peter Shepherd koşar. Alan'ın eski dostu Sarah'ı bin bir güçlükle bulan kahramanlarımız, oyunun sebep olduğu tüm felaketleri ortadan kaldırmak için Jumanji'yi bir kez daha oynamak zorunda kalmış ve macera akıl almaz yerlere gitmişti! Dünya çapında büyük gişe hasılatı kazanan Jumanji'nin çizgi filminden video oyununa kadar pek çok lisanslı yan projesi de o yıllarda gündeme gelmişti. Naftalin kokusunu seven Hollywood, aradan geçen yılların ardından Jumanji'yi büyük risk alarak yeniden gündeme getirmiş ve muazzam bir gişe başarısına imza atmıştı.
 Adını bir Guns N' Roses şarkısından alan filmleri seviyoruz! 2017 yılında vizyona giren Jumanji: Welcome to the Jungle hiç kimsenin beklemediği sürpriz bir hit yapımdı. Jumanji formülünü alan ve onu bir video oyunu haline getiren yapımcıların bu hamlesi beklenenin çok ötesinde bir başarı kazanmıştı. Dört liseli arkadaş disiplin cezası aldıktan sonra okulun bodrum katını temizlemekle görevlendirilmişti. Bu sırada tesadüfen Jumanji video oyununu bulan kahramanlarımız oyunu denemeye çalıştıklarında tıpkı 1995 yılındaki filmde olduğu gibi oyunun dünyasına ışınlanırlar. Çağımız video oyunları çağı olduğu için ışınlandıkları anda kendi bedenleriyle değil, oyundaki karakterlerin bedenleriyle maceralarını yaşamaya başlayan liseli dostlarımızın serüvenleri, hem film eleştirmenlerini hem de gişe hasılatını merak eden prodüktörleri fazlasıyla memnun etmişti. Jumanji: Welcome to the Jungle, global gişede yaklaşık 1 milyar dolar kazanmayı başararak herkesi şoke etmiştir. Başrollerinde Dwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart, Jack Black ve Nick Jonas'ın kamera karşısına geçtiği yeni nesil Jumanji'nin gişede yakaladığı benzersiz başarı, devam filmini de kaçınılmaz kıldı.
 Jumanji: The Next Level’da ilk filmin kadrosu firesiz geri dönüyor ve yanlarında birbirinden harika oyuncular getirerek bu fantastik maceranın kadrosunu zenginleştiriyor. Yeni neslin başarılı komedi oyuncularından Awkwafina, eminiz Jumanji’nin enerjisine enerji katacak. Yeni Jumanji’de iki usta aktör daha bu maceranın bir parçası olacaklar. Cehennem Silahı serisinin efsane oyuncusu Danny Glover ve tüm zamanların en başarılı komedi aktörlerinden olan Danny DeVito, eminiz bu filmi bir üst seviyeye taşıyacak hamleleri yapacaklardır. Jumanji: The Next Level, 13 Aralık’ta sizi muazzam bir maceraya davet ediyor, eğer önceki iki filmi izlemediyseniz bu filme gitmeden muhakkak onları da görün!