Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/06/2019

Oyuncak Hikayesi'nin dördüncü filminde neler olacak?

Oyuncak Hikayesi (Toy Story) serisinin uzun yıllar sonra gelen devam filmi, Oyuncak Hikayesi 4, 21 Haziran'da vizyona giriyor. 


Amerikan yapımı tüm animasyon film serileri bir yana, Toy Story (Oyuncak Hikayesi) bir yana... İlk Toy Story filmiyle 1995 yılında, animasyon sinema dünyası el çizimlerini geride bırakıp bilgisayar destekli üç boyutlu yapımlara şans vermeye başladığında tanışmıştık. Aradan geçen 25 yılda biz bile büyüdük, koca koca insanlar olduk; ancak Toy Story’le bağımız hiçbir zaman aşınmadı! Halen Woody veya Buzz Lightyear’ı ne zaman görsek heyecanlanıyoruz ve içimiz titriyor. Bu yüzden uzun yıllar sonra yeniden bir Toy Story filmi izleyecek olduğumuz için çok ama çok heyecanlıyız.


Toy Story dendiğinde akla ilk gelen isim, kuşkusuz Lee Unkrich oluyor. İlk Toy Story filminin kurgucusu olan, ikinci ve üçüncü filmlerin yönetmenliğini üstlenen Unkrich, aynı zamanda üçüncü filmle “En İyi Animasyon Film” dalında Oscar kazanmıştı. Pixar'ın en önemli isimlerinden biri olan Unkrich, Toy Story dışında Monsters Inc., Finding Nemo, Cars ve Ratatouille gibi milyonlarca hayranı bulunan Pixar yapımlarında da görev aldı. Lee Unkrich’e 2010 yılında yeni bir Toy Story yapma planı olup olmadığı sorulduğunda, cevabı olumsuz olmuştu. 2013’te Woody ve Buzz karakterlerini seslendiren Tom Hanks ve Tim Allen, bir Toy Story filmi için daha kontratları bulunduğunu ağızlarından kaçırdığında ise, yeni bir filmin varlığından ilk kez haberimiz oldu.


Disney ve Pixar, buna rağmen uzun yıllar boyunca filmin varlığını reddetti. Derken 2014 yılında Pixar yöneticileri baklayı ağızlarından çıkardı ve dördüncü Toy Story filminin ufukta gözüktüğünü itiraf etti. Pixar'ın en tepesindeki isim olan Jim Morris, yeni Toy Story'nin ilk üç filmde tamamlanan hikayeyi uzatmayacağını, yeni filmin bir aşk hikayesine odaklanacağını açıkladı 2016’da filmin ilk Toy Story'nin yönetmeni olan John Lassater tarafından çekileceği duyurulsa da altı ay kadar sonra Lassater projeden çekildi. Pixar, Walt Disney Animation Studios ve Disneytoon Studios'ta önemli pozisyonlarda görev alan Lasseter, filme vakit ayıramayacağını söyleyerek, yönetmenliği Josh Cooley'e devretti. Pixar'ın sevilen isimlerinden olan Cooley, bugüne dek Up, Cars 2, Inside Out gibi sevilen yapımlarda çalışmış bir isim. Toy Story 4, kendisinin ilk yönetmenlik deneyimi olacak.


Film, ülkemizde muhtemelen tüm kopyaları dublajlı olarak gösterime girecek. Ancak sinemada değil de DVD'si çıkınca ya da dijital platformlarda yayınlanınca izleyecek olanları şaşırtıcı yeni sesler beklediğini söyleyelim. Uzun yıllar birlikte komedi skeçleri çektikten sonra beyazperdede farklı kariyer yolları izleyen ikili Keegan-Michael Key ve Jordan Peele da bu şahane film için yeniden buluştu. İkili, bir karnavalda kazanılan ödül oyuncakları Ducky ve Bunny'i seslendirecek. Fragmanlarda gördüğümüz kadarıyla yeni favori karakterlerimiz olmaya adaylar.


Filmin en bütük sürpriziyse, Keanu Reeves olacak! Son dönemde John Wick serisiyle aksiyon sevenleri mest eden Keanu, Duke Caboom adlı bir karaktere hayat verecek. Pixar ekibi Reeves'i oldukça iyi karşılamış ve seslendirme sırasında doğaçlama replikler kullanmasına da izin vermiş. Arrested Development dizisinde izleyenleri kahkahaya boğan yetenekli oyuncu Tony Hale da, Forky adında varoluşsal krizler yaşayan, tuhaf bir oyuncağı canlandıracak. Bu yeni karakterlerin Toy Stoy ailesine renk katacağından adımız gibi eminiz.


Sevimli oyuncaklarımızı son gördüğümüzde, üniversiteye giden Andy, tüm oyuncaklarını Bonnie’ye vermişti. Bu sevimli kız çocuğu da artık büyüdü ve okulda el işi dersinde kendine Forky adında yeni bir oyuncak bile yaptı! Anlayacağınız hem bu yeni oyuncakla hem de eski dostlarımızla bir araya geleceğimiz rengarenk bir macera bizleri bekliyor. Toy Story 4’ün vizyon tarihi 21 Haziran.