Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
14/11/2018

Oscar'a göz kırpan On the Basis of Sex filminden yeni fragman

On the Basis of Sex filminde Amerika’nın ilk kadın hakimi olan Ruth Bader Ginsburg’un kadın hakları için yaptığı müthiş mücaledeye tanık olacağız.


Amerika’nın ilk kadın hakimi Ruth Bader Ginsburg’un hayatını konu alan On the Basis of Sex’ten yeni bir fragman paylaşıldı. Rogue One: A Star Wars Story ve The Theory of Everything filmleriyle oldukça başarılı performans gösteren ve hatta Oscar adaylığı da bulunan Felicity Jones, On the Basis of Sex filimde Amerika’nın ilk kadın hakimi Ruth Bader Ginsburg‘u canlandırıyor. ABD Yüksek Adalet Divanı Hâkimi olan Ruth Bader Ginsburg, aynı zamanda kadın hakları için yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Yönetmen koltuğunda The Girl on the Train ve The Leftovers gibi çok başarılı işler olan Mimi Leder'ın oturduğu film, dönemin genç avukatı Ruth Bader Ginsburg'ün ilham veren gerçek hayat hikayesine dayanıyor.
On the Basis of Sex filminde Ruth Bader Ginsburg, kocası Marty'nin de desteğiyle muazzam bir hukuk mücadelesine girişip Anayasa Mahkemesi'nin uyguladığı bir cinsel eşitsizlik kararını bozdurarak adını hem hukuk hem de feminizm tarihine yazdıracak. 25 Aralık'ta vizyona girecek olan filmin oyuncu kadrosunda Justin Theroux (The Girl on the Train, The Leftovers), Kathy Bates (Misery, Disjointed), Sam Waterston (The Killing Fields, Law & Order) ve Jack Reynor (Detroit) ve Stephen Root (Get Out, All the Way) gibi çok önemli isimler var. Oscar adaylığına şimdiden göz kırpan film, bu yılın dikkat çeken yapımlarından biri.