Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/03/2021

Nintendo belgeseli Playing With Power: The Nintendo Story, 1 Mart'ta başladı

Playing With Power: The Nintendo Story adlı belgesel, 1889 yılında kart oyunları üreten bir şirket olarak kurulan Nintendo’nun tüm dünyaya video oyunlarını sevdiren şirkete dönüşümünü ekrana taşıyacak.

Nintendo, kuşkusuz tüm zamanların en büyüleyici şirket hikayelerinden birine sahip. Super Mario’nun yaratıcısı olarak tüm dünyanın tanıdığı Nintendo'nun tarihini anlatan Playing With Power: The Nintendo Story, 1 Mart'ta ekranlara gelecek. Beş bölümlük belgesel, streaming servisi Sony Crackle'da yayınlanacak. Playing With Power: The Nintendo Story, 1889 yılında kart oyunları üreten bir şirket olarak kurulan Nintendo’nun tüm dünyaya video oyunlarını sevdiren şirkete dönüşümünü anlatacak. Nintendo tarihini anlatan belgesel serisinin senaristi ve yönetmeni Video Games: The Movie'den tanıdığımız Jeremy Snead.
 


Belgeselin yapımcısı ise, Yüzüklerin Efendisi'ndeki Samwise Gamgee rolü ile hepimizin gönlünü çalan Sean Astin. Kendisi aynı zamanda belgeselin anlatıcı sesi olarak da karşımıza çıkacak. Jeremy Snead, Playing With Power: The Nintendo Story'yi çekmenin hayatı boyunca hayal ettiği bir proje olduğunu söylüyor. Playing With Power: The Nintendo Story, oyun endüstrisinin önde gelen isimleri, tarihçileri ve eski Nintendo çalışanları ile yapılan röportajlarla zenginleşen bir yapım olacak. Nintendo'nun başarıları, Wii çılgınlığı, şirket içi kavgalar, 80 ve 90'lı yılların başındaki oyun sektörünün monopolleşmesi gibi konulara da bolca değinilecek. Video oyunlarına tutkun olanların kaçırmaması gereken bir yapım olan Playing With Power: The Nintendo Story, 130 yıllık geçmişi olan bir şirketin sıra dışı öyküsünü aktaracak.