Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
16/10/2020

Nicolas Cage’li Jiu Jitsu filminde uzaylılarla tekme tokat dövüş var!

Oscar ödüllü Nicolas Cage'den çılgın bir film geliyor! Dünya’yı işgal etmek isteyen uzaylılar ve gezegeni korumak için mücadele eden Jiu Jitsu savaşçılarının hikayesine yer veren Jiu Jitsu'dan fragman geldi.

Bazen siz de Nicolas Cage mi daha manyak yoksa filmleri mi diye düşünüp ikileme düşüyor musunuz? Oscar ödüllü bu çılgın oyuncunun bazen filmlerini "gölgede bırakan" çılgınlıkta performanslar sergilediğini gördük ancak bu defa tam kendi deliliğiyle aynı frekansta bir film bulmuş kendine! Dimitri Logothetis’in yazıp yönettiği bilim-kurgu ve aksiyon filmi Jiu Jitsu, Nicolas Cage’in en çılgın filmlerinden biri! Jiu Jitsu, uzak doğu dövüşleri ile uzaylıların istilasını bir araya getiriyor. Dünya’yı işgal etmek isteyen uzaylılar ve gezegeni korumak için mücadele içerisinde olacak Jiu Jitsu savaşçılarının hikayesine yer veren film, Frank Grillo, Tony Jaa ve Juju Chan gibi dövüş filmlerinin tanınmış isimlerine de yer veriyor.
 


Logothetis ve Jim McGrath'in 2017 tarihli aynı adlı çizgi romanına dayanan filmde Nicolas Cage’i bir Jiu Jitsu savaşçısı olarak değil, bir akıl hocası olarak izleyeceğiz. Filmde, her altı yılda bir Dünya’yı işgal etmek üzere saldırıya geçen Dünya dışı yaşam formları ve Dünya’yı korumak üzere bu yaratıklar ile mücadele eden Jiu Jitsu savaşçılarını izleyeceğiz. Binlerce yıldır devam eden bu denge, Jiu Jitsu savaşçısı Jake Barnes’ın, ‘uzaylıların’ lideri Brax ile karşılaşmayı reddetmesiyle bozulacak ve macera beklenmedik yerlere gidecek. Paramount Movies, 20 Kasım’da sınırlı sayıda sinemada ve hemen ardından dijital platformlarda yerini alacak bu film için ilk fragmanı paylaştı.
 

Bu arada Hollywood’un en meşhur ‘kötü adamı’ Danny Trejo için
harika bir belgesel çekildi: The Rise of Danny Trejo