Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09/05/2020

Hollywood’un en meşhur ‘kötü adamı’ Danny Trejo için belgesel: The Rise of Danny Trejo

400’ün üzerinde yapımda rol alan, uzun bıyığı ve dövmeleriyle Holywood’un en bilinen kötü adamlarından birine dönüşen Danny Trejo’nun çılgın hayat öyküsü Inmate #1: The Rise of Danny Trejo” adlı belgesele konu oldu.

Danny Trejo, kuşkusuz Hollywood’un en sevilen ve saygı gören kötü adamlarından biri. Desperado, From Dusk Till Dawn, Spy Kids ve Machete filmleriyle tanınsa da çılgın kariyerinde 400’ün üzerinde film ve dizi var. Kendisini basitçe Hollywood’un Erol Taş’ı olarak da tanımlayabiliriz. Bugün 76 yaşında olan Meksika doğumlu aktör zorlu bir hayat mücadelesinden geliyor. Gençlik yıllarında pek çok suça bulaşan ve eroin bağımlısı olan Trejo, profesyonel boksör olma hayalleri kurduğu bir dönemde kendini hapiste buldu. Hapishanede geçirdiği süre boyunca düzenlenen boks şampiyonalarına katılan Trejo, hafif ve orta sıklet dallarında Kaliforniya Eyalet Şampiyonu unvanını uzun süre elinde bulundurdu.
 1985’te uyuşturucudan kurtulmak için katıldığı bir terapi seansı sırasında tanıştığı bir arkadaşı sayesinde sinema dünyasına adım atan Trejo, ilk olarak 1985 tarihli Runaway Train adlı sinema filminde rol aldı. İlginç yüz hatlarıyla uzun Meksikalı bıyığı ve vücudundaki dövmeler sayesinde Holywood’un en çok aranan kötü adamlarından birisi haline gelen Trejo, Jean-Claude Van Damme, Al Pacino, Nicolas Cage ve Harrison Ford gibi pek çok ünlü isimle beraber kamera karşısına geçti. 1995 yılında Desperado ve 1996 yılında From Dusk Till Down filmleriyle ise uluslararası bir üne kavuştu. Danny Trejo’un çılgın hayat öyküsü, “Inmate #1: The Rise of Danny Trejo” adlı belgeselle ilk kez bu kadar detaylı olarak önümüze çıkacak. Yönetmenliğini Brett Harvey’in üstlendiği belgesel, 22 Haziran’da dijital platformlardaki yerini alacak. Gerçek bir Cinderella öyküsü izlemek isteyenler, bu sarsıcı belgeseli kaçırmasın!