Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
23/10/2020

David Fincher imzalı Mank filminden yeni fragman ve afiş geldi

David Fincher’in heyecanla beklenen filmi Mank’ın resmi afişi ve fragmanı yayınlandı. 1930'ların Hollywood’unu senarist Herman J. Mankiewicz'in gözünden değerlendiren Mank, 4 Aralık'ta Netflix'te yayında olacak.

Netflix, Se7en, Fight Club, The Social Network gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran David Fincher’in heyecanla beklenen filmi Mank’ın resmi afişini ve fragmanını paylaştı. Mank, ABD’de Kasım ayında seçili sinemalarda vizyona girdikten sonra, 4 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak. Citizen Kane filminin senaristlerinden olan Herman Mankiewicz’in yaşamını konu alan Mank,, 1930'ların Hollywood’unu yönetmen Orson Welles için Citizen Kane filminin senaryosunu bitirmeye çalışan hiciv ustası ve alkolik senarist Herman J. Mankiewicz'in gözünden yeniden değerlendiriyor.Mank’in başrolünde Harry Potter, The Dark Knight, Darkest Hour ve Tinker Tailor Soldier Spy gibi yapımlardan tanıdığımız Gary Oldman yer alıyor. Oldman yapımda Herman Mankiewicz’e hayat verecek. Yönetmen Orson Welles rolünde ise Tom Burke yer alacak. Bu ikiliye eşlik eden isimler ise Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross ve Ferdinand Kingsley olarak sıraanıyor. Tamamı siyah-beyaz formatta çekilen film, David Fincher’in babası Jack Fincher’ın ölümünden önce kaleme aldığı bir senaryoya dayanıyor. Film, Oscar yarısında da bir hayli iddialı olacak gibi duruyor. 

Muazzam finali, X Jenerasyonu taşlaması ve tüketim toplumuna giydirmesiyle efsane kategorisine yükselen David Fincher imzalı Fight Club, 20. yaşını kutluyor. Detaylar yazımızda.