Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
03/11/2020

David Bowie biyografisi Stardust filminden fragman geldi

İkon sanatçı David Bowie’nin 1971 yılındaki ilk ABD ziyaretini ve ardından nasıl Ziggy Stardust personasına geçiş yaptığını öğreneceğimiz Stardust filminden ilk fragman paylaşıldı.

Efsanevi David Bowie, bu fani dünyadan göç edeli neredeyse beş yıl oluyor, yani bir David Bowie filminin kaçınılmaz olduğunu biliyordunuz. Ama hiç değilse Stardust'un ilk fragmanı, onun şaşalı bir Hollywood biyografisinden ziyade klas bir işe benzediği sinyalini veriyor. Bağımsız yapımda Beast ve Genius’ın ilk sezonu ile dikkat çeken Johnny Flynn, 1971'de son albümü The Man Who Sold the World'ü tanıtmak üzere Amerika'ya gönderilmesinin ardından kendini bir dönüm noktasında bulan genç David Bowie'ye hayat veriyor. Hamile eşi Angie'yi (Jena Malone) geride bırakan David Bowie, grubuyla beraber Mercury Records reklamcısı Rob Oberman (Marc Maron) eşliğinde ülke çapında bir albüm tanıtım turnesi için yola koyulur.
 


ABD'de turnesini sürdüren 24 yaşındak David Bowie, çok geçmeden kendisine pek de hazır olmayan bir seyirci kitlesiyle karşılaşır. Bowie, çalkantı dolu seyahat esnasında kendisi olabilmek için personasını baştan yaratması gerektiğini fark eder ve böylece ikonik, göksel alter-egosu Ziggy Stardust doğar. Stardust, Bowie’nin dünyanın en büyük kültürel ikonlarından biri olarak mirasının temelinde yatan dönüm noktasını irdeleyerek onun ilk ve unutulmaz alter-egosunun yaratılma aşamasına yakından bakmayı amaçlayan bir film. Gabriel Range'in senaryosunu Christopher Bell ile birlikte yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği Stardust, Bowie'nin birçok yüzü ve personasının arkasındaki adama ışık tutmayı umuyor. Johnny Flynn’li Stardust, 25 Kasım’da izleyici ile buluşacak.

Bu arada kariyeri boyunca sayısız insana ilham vermiş ve onların hayatlarında derin izler bırakmış olan David Bowie, hayranlarının dövmeriyle ölümsüzleşiyor. İşte En iyi David Bowie dövmeleri