Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
02/03/2022

Tiger King'in hikayesi Peacock dizisi Joe vs. Carole ile genişliyor

3 Mart’ta seyirciyle buluşacak Joe vs. Carole dizisi, Tiger King belgeselinde izlediğimiz Joe Exotic ile hayvan hakları aktivisti Carole Baskin'in arasındaki sert çatışmayı ekrana getirecek.

Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri olan Tiger King, 2020’de yayınlandığında tartışmaları da beraberinde getirmişti. En İyi Belgesel Dizisi dahil altı dalda Emmy'ye aday gösterilen yapım, Oklahoma'daki Büyük Wynnewood Egzotik Hayvan Parkı'nda (namı diğer GW Hayvanat Bahçesi) yüzlerce kaplan, aslan, ayı ve başka egzotik hayvanlara sahip Joe Exotic adıyla tanınan hayvanat bahçesi işletmecisi Joseph Allen Maldonado-Passage’in sıra dışı hikayesini ele alıyordu. Belgeselin olağanüstü başarısının ardından Joe Exotic’in hikayesi pek çok projeye ilham oldu. Bunlardan biri, NBC Universal'a bağlı dijital platform Peacock’ta ekrana gelecek Joe vs. Carole dizisi olacak.

 
3 Mart’ta seyirciyle buluşacak Joe vs. Carole, Joe Exotic ile kâr amacı gütmeyen bir barınak sahibi olan hayvan hakları aktivisti Carole Baskin'in arasındaki sert çatışmayı mercek altına alacak. Over My Dead Body adlı podcast serisinden uyarlanan sekiz bölümlük mini dizinin senaristliğini Shameless,- ve Get Shorty gibi dizilerde çalışan Etan Frankel üstlenmiş. Saturday Night Live ile yıldızı parlayan, Ghostbusters, Bombshell ve Rough Night gibi filmlerde rol alan Kate Mckinnon, dizide Big Cat Rescue'nun kurucusu Carole Baskin’e hayat verecek. Baskin'i öldürme planı ve hayvan istismarı suçlarından 21 yıllık hapis cezası kesinleşen Jeo Exotic’i John Cameron Mitchell oynayacak. Kyle MacLachlan ise, Baskin'in eşi Howard'a hayat verecek. Dean Winters, Brian Van Holt, William Fichtner, Nat Wolff, Sam Keeley, Lex Mayson, Joel Marsh Garland, Marlo Kelly ve Aliandra Calabrese dizinin kadrosundaki diğer isimler.