Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
10/02/2021

The Man Who Fell to Earth dizisinde başrol Chiwetel Ejiofor’un oldu

David Bowie’nin başrolünde olduğu 1976 tarihli kült bilim kurgu filmi The Man Who Fell to Earth, dizi uyarlamasıyla Paramount Plus’ta ekrana gelecek. Yeni Uyarlamada başrol ise Chiwetel Ejiofor’a gitti.

Tüm zamanların en önemli müzisyenlerinden biri olan David Bowie’nin başrolünde oynadığı 1976 tarihli kült bilim kurgu filmi The Man Who Fell to Earth de (Dünyaya Düşen Adam), diziye uyarlanıyor bildiğiniz gibi. Nicholas Roeg imzalı ikonik bilim kurgu filmi The Man Who Fell to Earth, Walter Tevis’in 1963 yılında kaleme aldığı aynı isimli romandan sinemaya uyarlanmış ve özellikle Bowie hayranları tarafından kült statüsüne sokulmuştu. Ölümcül bir kuraklık yaşayan gezegenine su göndermek amacıyla dünyaya gelen bir uzaylının çabalarını ve dünyadaki yaşama ayak uydurmasın anlatan The Man Who Fell to Earth’ün dizi uyarlaması yakında yayın hayatına başlayacak yeni stream kanalı Paramount Plus’ta ekrana gelecek.
 


Star Trek: Discovery’nin arkasındaki ikili Alex Kurtzman ve Jenny Lumet’in senaryosunu yazacağı ve yürütücü yapımcılığını birlikte yürüteceği ve Kurtzman’ın yöneteceği dizi, Star Trek: Discovery, Star Trek: Picard ve The Twilight Zone gibi yapımların da yer aldığı CBS All Access platformunda yayınlanacak. Yapımcılara göre, Walter Tevis’in romanından uyarlanan hikayenin bir sonraki bölümünü ele alacak dizi, filmle ve romanla bağlantılı öğelere sahip olmakla beraber kendine özgü bir tecrübe sunacak. Dizinin başrolünde ise Oscar adayı oyuncu Chiwetel Ejiofor yer alacak. ‘12 Years a Slave’ performansıyla tanınan Chiwetel Ejiofor’un başrol olarak seçilmesi konusunda ise The Man Who Fell to Earth hayranlarının kafası bir hayli karışık.