Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/10/2018

The Haunting of Hill House çığlık attırmaya geliyor

Shirley Jackson'un 1959 senesinde yayınlanan klasik korku romanı The Haunting of Hill House'un dizi uyarlaması, 10 bölümden oluşan ilk sezonuyla 12 Ekim’de Netflix'te. 


Netflix’in elini güçlendiren bir özelliği var. Eğer daha önce bir yönetmenle çalışmışlarsa ve bu işbirliğinden memnun kalmışlarsa bu yönetmenlerle tekrar tekrar çalışmak konusunda oldukça istikrarlılar ve bu istikrar da Netflix’e kalite garantili yapımlar olarak geri dönüyor. Netflix’le Hush ve tüm zamanların en iyi Stephen King uyarlamalarından olan Gerald’s Game’de çalışan, bunların haricinde Oculus ve Ouija: Origin of Evil gibi gişede ses getiren yapımlara imza atan başarılı yönetmen Mike Flanagan, bu defa kariyerinde ilk kez tüm bölümlerini yönettiği bir dizi projesiyle karşımızda olacak.
Gotik edebiyatın önemli kalemlerinden Shirley Jackson’un 1959 yılında kalame aldığı aynı adlı romanından uyarlanan The Haunting of Hill House’un izleyeni koltuğuna mıhlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Hill House adlı bir evde yaşanan paranormal olayları kanıtlamaya çalışan bir doktor ve onun görgü tanığı olarak eve davet edilen misafirlerin yaşayacağı kan donduran olaylar eminiz televizyon başında çığlık atmanıza sebep olacak. The Haunting of Hill House, 10 bölümden oluşan ilk sezonuyla 12 Ekim’de Netflix ekranlarında olacak.
Tüyler ürperten bir korku hikayesi ve aile draması olarak tanımlanan dizinin yapım sorumlusu ve yürütücü yapımcıları arasında Meredith Averill, Justin Falvey ve Darryl Drank yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw ve Julian Hilliard gibi isimler yer alıyor.