Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
17/10/2020

Tek sezonluk Hulu dizisi A Teacher, 10 Kasım’da başlıyor

Bir lise öğretmeni ile öğrencisi arasındaki yasak ilişkinin anlatıldığı Hulu dizisi A Teacher, 10 Kasım’da başlıyor. 2013 tarihli aynı isimli sinema filminin uyarlaması olan dizi, tek sezon sürecek.

Bir lise öğretmeni ile öğrencisi arasındaki yasak ilişkinin anlatıldığı 2013 tarihli bağımsız film A Teacher, Hannah Fidell'in yönettiği ilk uzun metrajlı film olmuştu. Sundance Film Festival’de prömiyerini yapan film, o dönem az sayıda sinema salonunda gösterilse de bir hayli ses getirmişti. Hannah Fidell, bu kez A Teacher’ı dizi olarak karşımıza çıkarıyor. Fidell'in senaryoyu ve yönetmenliği bizzat üstlendiği dizide -filmde olduğu gibi- öğrencilerinden biriyle ilişki yaşayan bir lise öğretmeni ele alınacak. Uyarlamanın başrollerini Kate Mara ve Nick Robinson üstleniyor.
 


Mara, evliliğiyle sorunlar yaşayan genç lise öğretmeni Claire'i canlandırırken Robinson (Love, Simon) ise okulun popüler öğrencilerinden Eric'e hayat verecek. Kocası Matt ile sorunları olan Claire, kardeşi Nate’den de uzakta olmaktan dolayı bir hayli mutsuzdur. Yeni hayatına alışmaya, arkadaş edinmeye çalışan Claire’in hayatı, lise son sınıf öğrencisi olan Eric’in kendisine ilgi göstermesiyle bambaşka bir hal alır. Dışarıdan gözükmese de hayatında birçok sorunla boğuşan Eric ve Claire, kendi gerçekliklerinden kaçmalarının sağlayan bir bağ kurarlar. Yapımı uzun süredir gündemde olan dizi, ilk olarak FX kanalında yayınlanacaktı ama son anda FX’in kardeş kuruluşu Hulu platformunda ekrana getirilmesine karar verildi. 10 Kasım’da başlayacak A Teacher, toplam 10 bölüm sürecek tek sezonluk bir yapım olacak.


Bu arada 18 Kasım'da Hulu'da ekrana gelecek No Man’s Land dizisi, öldü sandığı kardeşini Türkiye sınırından Suriye’ye geçerek aramaya başlayan Antoine’ın gözünden Suriye iç savaşını merkezine alıyor.