Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
24/12/2020

Star Wars: Andor dizisi hakkında merak edilenler

Disney+ ekranlarına gelecek yeni Star Wars dizisi Star Wars: Andor, Star Wars: Rogue One filminin sevilen asi ajanı Cassian Andor'un hikayesini anlatacak. Toby Haynes'in yöneteceği dizinin çekimleri başladı.

2016 sonunda izlediğimiz Star Wars: Rogue One'ın sevilen asi ajanı Cassian Andor'un hikayesini anlatacak Star Wars: Andor dizisi, Rogue One'ın beş yıl öncesini konu alacak. Narcos: Mexico ile yıldızı parlayan Diego Luna'nın başrolünde olduğu dizinin yapımcısı Lucasfilm olacak. Luna, Star Wars: Rogue One'da canlandırdığı Andor rolünü tekrar üstleniyor. Diego Luna'nın aynı zamanda baş yapımcı olduğu yapımda Rogue One’dan tanıdığımız tek karakter Andor olmayacak. Andor’un droid yardımcısı K-250’ye motion capture yöntemiyle hayat veren Alan Tudyk de kadroda yer alıyor. Ayrıca Jimmy Smites, Bail Organa; Alistair Petrie, General Draven ve Genevieve O’Reilly da Mon Mothma rollerini dizide tekrar edecekler. Stellan Skarsgard (Good Will Haunting), Denise Gough (71’), Adria Arjona (Pasific Rim: Uprising) ve Kyle Soller (Anna Karenina) ise kadroya yeni katılan isimler oldular.
 


Star Wars: Andor dizisinin macerası Cassian Andor'un bir ajan olması üzerine ilerleyecek. Bir taraftan karakterin geçmiş hikâyesini öğrenirken, bir yandan da 2016 tarihli filmin öncesine gidip İsyan’ın şekillendiği yıllarda casus Cassian Andor’un maceralarına tanık olacağız. Diego Luna, yaptığı açıklamada, Cassian Andor karakterini daha derinlemesine keşfedeceği için heyecanlı olduğunu söylüyor. Star Wars: Andor'un tasarımcı ekibinin açıklamalarına göre ise, diziye özel yeni droidler ve farklı ırklar göreceğiz. Toby Haynes'in yöneteceği dizinin çekimleri başladı. Yayın tarihi için 2022 açıklaması yapılmasa da yıl sonuna doğru izleme şansımız da var. Disney+'ta ekrana gelecek İlk sezonu toplam 12 bölümden oluşacak olan Star Wars: Andor, bir hayli ilgi çekecek gibi duruyor.