Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/08/2021

SpaceX'in yeni yolculuğu Countdown: Inspiration 4 Mission to Space belgeselinde

Netflix, yakın zamanda başlayacak ve ilk sivil yolcuları uzaya götürecek SpaceX Inspiration 4 yolculuğunu Countdown: Inspiration4 Mission to Space adlı belgeselle uzay tutkunlarının önüne serecek.

Kaliforniya merkezli Amerikan uzay araştırma ve uzay taşımacılığı hizmeti şirketi SpaceX, Elon Musk liderliğinde pek çok ilki başarmış bir şirket. Bir uzay aracını uzaya fırlatan, yörüngeye oturtan ve bu uzay aracını (Dragon) başarılı bir şekilde dünyaya geri getiren ilk özel sektör şirketi olan SpaceX, uluslararası uzay istasyonuna Crew Dragon'u yollayarak insanlı bir görev gerçekleştiren ilk özel şirket olmayı da başardı. Son yılların en önemli uzay görevlerine imza atan SpaceX’in gündemindeki en son proje ise, tarihinin ilk sivil uzay görevi olan Inspiration 4. Bu uzay görevinde, Hayley Arceneaux, Jared Isaacman, Sian Proctor ve Christopher Sembrosk isimli dört sivilin uzaya götürülüp, birkaç gün sonra da gezegenimize getirilmesi amaçlanıyor.

 Netflix, yakın zamanda başlayacak ve ilk sivil yolcuları uzaya götürecek SpaceX Inspiration 4 yolculuğunu Countdown: Inspiration4 Mission to Space adlı belgeselle uzay tutkunlarının önüne sermeye hazırlanıyor. Toplam beş bölümden oluşan belgeselin ilk iki bölümü 6 Eylül’de ekrana gelecek. Countdown: Inspiration 4 Mission to Space, Netflix’in tarihi bir olayı neredeyse gerçek zamanlı şekilde anlattığı ilk belgesel olmasıyla da dikkat çekiyor. Belgeselin her bölümde Inspiration 4 kaptanı Jared Isaacman ve yol arkadaşlarının aldıkları astronotluk eğitimi detaylı biçimde ekrana gelirken, son bölümünde ise uzay yolculuğunu ve Inspiration 4’ün geri dönüşü ekranlara taşınacak. Belgeselin yönetmen koltuğunda oturan isim ise, geçtiğimiz yıl yine Netflix’te yayınlanan ve büyük ilgi gören Michael Jordan belgeseli The Last Dance’i de yöneten Jason Hehir.