Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
10/01/2022

Shonda Rhimes imzalı Netflix dizisi Inventing Anna, 11 Şubat'ta başlıyor

Başaralı yapımcı Shonda Rhimes, Netflix için yeni bir dizi ile seyircinin karşısına çıkıyor. Başrolünde Ozark ile iki kez Emmy kazanan Julia Garner’ın yer aldığı Inventing Anna, 11 Şubat'ta ekrana gelecek.

Bridgerton'ın müthiş başarısının ardından Shondaland şirketinin sahibi yapımcı Shonda Rhimes, Netflix için yeni bir dizi ile seyircinin karşısına çıkıyor. Julia Quinn imzalı çok satan aşk romanları serisinden uyarlanarak hayata geçirilen Bridgerton, henüz ilk ayında 82 milyon üyenin hanesinde izlenerek Netflix rekoru kırmayı başarmıştı. Kariyerinde Grey’s Anatomy, Scandal ve How to Get Away with Murder gibi başarılı diziler olan Shonda Rhimes, yeni dizisi Inventing Anna’da bu kez gazeteci Vivian Kent’i merkezine alıyor. Başrolünde Ozark ile iki kez Emmy kazanan Julia Garner’ın yer aldığı Inventing Anna, Jessica Pressler tarafından yazılan ve New York Magazine'de yayınlanan "How Anna Delvey Tricked New York’s Party People" adlı makaleden esinlendi.

 Dizide kendini kanıtlamaya çalışan bir gazeteci, New York sosyetesinin hem kalbini hem de parasını çalan Instagram'ın ünlü ismi mirasyedi Alman Anna Delvey olayını araştıracak. Anna, New York'un en büyük dolandırıcısı mıdır, yoksa sadece Amerikan rüyasının yeni yüzü müdür? Anna, yargılanmayı beklerken ikili arasında karanlık ve eğlenceli bir sevgi-nefret ilişkisi kurulur. Zamanla yarışan gazeteci, New New York'un en popüler sorusuna yanıt aramaktadır: Anna Delvey kimdir? New York'un yüksek sosyetesindeki birçok kişiyi ve finansal kurumu Alman zengin bir varis gibi görünerek kandırdığı, zengin hayatını bu sayede finanse ettiği ortaya çıkan Anna Delvey adlı genç bir kadının dolandırıcılık hikayesini anlatacak dizinin oyuncu kadrosunda Arian Moayed, Katie Lowes, Alexis Floyd, Anders Holm, Anna Deavere Smith, Jeff Perry, Terry Kinney ve Laverne Cox, Julia Garner ve Anna Chlumsky yer alıyor. 11 Şubat’ta Netflix’te ekrana gelecek tek sezonluk Inventing Anna, toplam 10 bölüm sürecek.