Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
06/08/2020

Ridley Scott imzalı bilim kurgu dizisi Raised by Wolves, 3 Eylül’de başlıyor

İnsanların yeni adım attığı gizemli bir gezegende çocukları yetiştirmekle görevlendirilen iki android'e odaklanan HBO Max imzalı Ridley Scott dizisi Raised by Wolves, ilk fragmanıyla huzurlarınızda.

Filmografisinde Blade Runner, Alien, Thelma & Louise, Gladiator, Black Hawk Down ve Hannibal gibi sinema tarihinde önemi yeri bulunan filmler bulunan yönetmen Ridley Scott, şimdi de bir bilim kurgu dizisiyle karşımızda. Scott, diziyi Aaron Guzikowski'yle beraber yarattı. 27 Mayıs’ta yayın hayatına başlayan HBO Max’te ekrana gelecek Raised by Wolves, 3 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. İlk sezonu 10 bölüm sürecek dizi, aslında ilk olarak TNT kanalı için düşünülmüştü, fakat HBO Max’e geçti. Ridley Scott’ın iki bölümünü yönettiği dizi, insanların yeni adım attığı gizemli bir gezegende çocukları yetiştirmekle görevlendirilen iki android'e odaklanıyor. Bu gizemli gezegenin üzerinde filizlenmeye başlayan insan kolonisi büyüdükçe ve dini farklılıklar yüzünden anlaşmazlıklar yaşayan insanlar birbirlerinden uzaklaştıkça, iki androidimiz acı gerçeklerle yüzleşiyor ve insanların inançlarını kontrol etmenin ne kadar tehlikeli, zor bir iş olduğunu anlıyorlar.
 


Ridley Scott, dizinin ilk duyurulduğu 2018’de yaptığı açıklamada “Konu bilim-kurgu olduğunda her zaman keşfedilecek yeni sınırların peşine düşüyorum. Raised By the Wolves’ta da işte bunu buldum. Varoluş krizi yaşan insanlarla dolu, tamamen farklı ve hayal gücünüzü besleyen bir dünya. İçinde bulundukları bu varoluşsal kriz onları şu soruları sormaya itiyor; Bizi insan yapan nedir? Bir aileyi oluşturan nedir? Peki ya yeniden başlayabilsek ve kendi gezegenimizde yaptığımız pisliği silebilsek? Hayatta kalabilir miydik? Daha iyisini yapabilir miydik?" demişti. Başrolünde Vikings dizisinden hastası olduğumuz Travis Fimmel’ın olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Niamh Algar, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Jordan Loughran, Aasiya Shah ve Ivy Wong yer alıyor.