Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
28/01/2021

Popüler masaüstü oyunu Risk dizi oluyor

Dünyanın en popüler masaüstü oyunlarından biri olan Risk, dizi oluyor. Risk oyununun televizyon uyarlamasının arkasında House of Cards dizisinin yaratıcısı Beau Willimon var.

Dünyanın en çok bilinen ve en çok oynanan masaüstü kutu oyunlarından biri olan Risk, dizi oluyor. House of Cards dizisinin yaratıcısı Beau Willimon, ikonik Hasbro kutu oyunu Risk'in televizyon uyarlamasını gerçekleştirmek üzere Entertainment One (eOne) ile ortaklığını resmi olarak duyurdu. Haber, Hasbro bünyesindeki eOne ve Beau Willimon ile Jordan Tappis'in yapım şirketi Westward'ın birkaç yıllık bir ortaklık anlaşması imzalamasından kısa bir süre sonra geldi. Risk dizisi, eOne ve Westward’ın ilk ortak projesi olacak. eOne başkanı Michael Lombardo, diplomasi ve fetih sanatını harmanlayan oyunu yeniden hayal etmek için Willimon'un mükemmel ortak olduğuna inanıyor. “Beau'da mükemmel bir yapımcı, benzersiz bir içerik üreticisi ve gerçek bir Risk hayranının harika bir birleşimini yakaladık. Bu markayı ve çok daha fazlasını yeniden tasarlamak için onunla ve Westward ekibinin geri kalanıyla çalışmak için sabırsızlanıyoruz. ”diye  ekledi. 
 

Risk dizisinin uyarlamasının senaryosunu, Akademi ödülü adaylığına sahip, aynı zamanda da Hulu'nun uzay draması The First'ün yaratıcısı Willimon yazacak. Fransız film yönetmeni Albert Lamorisse tarafından bulunan ve bölgelere ayrılmış özel bir Dünya haritası üzerinde oynanan Risk, ilk kez 1957 yılında La Conquête du Monde (Dünyanın Fethi) olarak Fransa'da ortaya çıktı. Oyunun amacı, gizli hedefinizi gerçekleştirerek dünyanın hakimi olabilmek. Risk oyun alanı altı kıtadan oluşuyor ve her kıta farklı bir renk ile temsil ediliyor. Mevcut altı kıta ise, 42 bölgeye ayrılmış olarak yer alıyor. Oyun alanı çevresinde yer alan sayılar kart setini takas etmeniz durumunda ne kadar askeri birlik alacağınızı takip etmenize yardımcı oluyor.