Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/05/2021

Polisiye yapım arayanlar, BBC dizisi In the Dark’ı ıskalamasın

Polisiye yapımlardan hoşlananlar İngiliz dizisi In the Dark’ı ıskalamasın. BBC First, bu kez bir oturuşta izlenecek dört bölümlük mini dizi In the Dark’ı polisiye severlerle buluşturuyor.

İngiliz yazar Mark Billingham’ın romanından uyarlanan In the Dark, güçlü kadrosuyla polisiye severlerle buluşuyor. Ordinary Lies ve The Driver gibi yapımlardan aşina olduğumuz Bafta ödüllü yazar Danny Brocklehurst, güçlü kalemiyle ele aldığı nefes kesici bir hikaye ile bizleri baş başa bırakıyor. Bir çırpıda izleyip bitireceğimiz yapım, her biri altmış dakikalık dört bölümüyle adeta bir film atmosferi yaratıyor. Ünlü oyuncu MyAnna Buring (Ripper Street, Downton Abbey, The Twilight Saga) güçlü ve gözü kara dedektif Helen Weeks, Shameless dizisinden hatırlayacağımız Ben Batt ise Helen’in ortağı rolüyle karşımıza çıkıyor. Polisiye dizi, 24 Mayıs ve 31 Mayıs tarihlerinde Digitürk ve Tivibu üzerinden yayın yapan BBC First ekranlarında olacak.
 


Dedektif Helen, hiç beklemediği anda kariyeri boyunca karşılaştığı en zorlayıcı iki vaka içerisine doğru çekilir. Bu sırada hamile olduğunu öğrenmesiyle işler daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Güçlü duruşu ile yaşadığı duygusal dalgalanmaları saklamayı başarsa da karakterimiz büyük bir iç çatışma içerisindedir. Hayatının gayet yolunda gittiği bir anda arkadaşının kocasının çocuk kaçırma sebebiyle suçlandığını öğrenir. Bunun üzerine Helen, olayı araştırmak için doğduğu yere döner ve bu yolculuk sırasında geçmişinden peşini bırakmayan gerçeklerle yüzleşmek durumunda kalır. Manchester'ın karanlık atmosferine çekilen Helen, en yakın ilişkilerini bile sorgulamak zorunda kalır. Birini çok sevseniz dahi, bu onu gerçekten tanıdığınız anlamına mı gelir? Geçmişi geride bıraksak da geçmişin peşimizden gelmeyeceğinden emin olabilir miyiz?