Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
02/03/2022

Podcast uyarlaması The Dropout, 3 Mart’ta Hulu ekranlarında olacak

Sıradaki podcast uyarlaması Rebecca Jarvis imzalı The Dropout olacak. Aynı isimle Hulu ekranlarında olacak Elizabeth Holmes adlı girişimcinin sıra dışı öyküsünü ele alacak.

Suç temalı Podcast uyarlamaları tam gaz devam ediyor. Sıradaki podcast uyarlaması Rebecca Jarvis imzalı The Dropout olacak. Aynı isimle ekrana gelecek dizi, Elizabeth Holmes adlı girişimcinin sıra dışı öyküsünü ele alacak. Bir zamanlar Silikon Vadisi’nde yeni Steve Jobs olarak anılan ve sonradan dolandırıcı olduğu ortaya çıkıp tüm dünyayı şoke eden Elizabeth Holmes’un sıra dışı hikayesi 3 Mart’ta Hulu ekranlarında olacak.

 Holmes’in kurucusu olduğu sağlık teknolojisi şirketi Theranos, sadece parmak ucundan iğneyle alınan az miktarda bir kan ile çalışan bir kan testi kiti geliştirdiklerini ve kan testinde devrim yaptıklarını iddia ediyordu. Kısa zamanda Theranos öylesine başarılı oldu ki ünlü ekonomi dergisi Forbes, 2015 yılında Holmes'u, şirketinin dokuz milyar dolarlık değerlemesi temelinde, Amerika’nın en genç ve kendi servetini kendisi yaratmış en zengin kadın milyarderi olarak lanse etti. Stanford Üniversitesi'ndeki eğitimini yarıda bıraktıktan sonra 19 yaşında kurduğu bir şirketi dokuz milyar doları büyüklüğe ulaştıran bu genç kadının bir süre sonra dolandırıcı olduğu, üstüne üstlük ortada böyle bir test bile olmadığı ortaya çıktı.

 Skandalın patlamasıyla birlikte Forbes, Holmes’un net servetine ilişkin yayınlanmış tahminini sıfıra revize etti ve onu 2019’da "Dünyanın En Çok Hayal Kırıklığına Uğratan isimleri" listesine ekledi. Elizabeth Holmes, bu sene başında, aylar süren dolandırıcılık davasında dört farklı iddiadan suçlu bulundu. Bunlar arasında yatırımcıları dolandırmak için komplo kurmak ve üç elektronik dolandırıcılık bulunuyor. Silikon Vadisi’ni karıştıran bu dolandırıcılık öyküsünde; Mank filmiyle ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında’ Oscar adaylığı bulunan Amanda Seyfried’i Elizabeth Anne olarak seyredeceğiz. Lost dizisiyle Emmy adaylığı bulunan Naveen Andrews, Holmes'un sevgilisi ve şirketin başkanı Ramesh "Sunny" Balwani'yi canlandırırken; William H. Macy, Laurie Metcalf, Elizabeth Marvel, Utkarsh Ambudkar, Kate Burton, Stephen Fry, Michel Gill, Michael Ironside, Bill Irwin, Dylan Minnette ve Alan Ruck gibi güçlü bir oyuncu kadrosu da bu iki isme eşlik edecek. Hulu ekranlarında toplam sekiz bölüm sürecek The Dropout, Mart ayının en dikkat çeken dizilerinden biri.