Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
10/06/2019

Nicolas Winding Refn ve Ed Brubaker ortaklığından müthiş dizi: Too Old to Die Young

Whiplash filminde ortaya koyduğu olağanüstü performansla dünyaca üne kavuşan başarılı oyuncu Miles Teller'ın başrolünde yer aldığı Too Old to Die Young, 14 Haziran’da seyircisiyle buluşacak.


Dürüst olmak gerekirse, kırk yıl düşünsek birilerinin Nicolas Winding Refn’e bir dizi yazdırıp çektireceği aklımıza gelmezdi. Yanlış anlaşılmasın, Danimarkalı yönetmenin büyük hayranıyız! Nasıl olmayalım? Pusher, Bronson, Valhalla Rising, Drive, Only God Forgives ve The Neon Demon gibi olağanüstü filmler çekmiş bir yönetmenin karşısında saygı duruşuna geçer, düğmelerimizi ilikleriz. Bununla birlikte, Refn’in sinema anlayışının konvansiyonel sinema normlarına uymadığı da bir gerçek. Hele bir de iş Amerikan bir televizyon dizisi çekmeye gelince mevzu nereye gider hiç bilmiyoruz. Tek bildiğimiz; Too Old to Die Young’u izlemek için gün saydığımız! Nicolas Winding Refn, dizinin öyküsünü, altı Eisner ödüllü, efsane çizgi roman yazarı Ed Brubaker’la birlikte kaleme almış. Buradan anlaşılıyor ki sınır tanımayan bir öykü ve yapısı gereği sınırlara düşman olan bir sinematik dil bizleri bekliyor.


Biraz da dizinin konusundan bahsedelim: Martin, ortağı görev başında vurularak öldürülen bir polis memurudur. İntikam duygusuyla yanıp tutuşan Martin, zanlıyı adalete teslim etmektense suçun azmettiricilerinin peşine kendi yöntemleriyle düşmeye karar verir. Bu uğurda çıkacağı yolculukta; Los Angeles yeraltı dünyasının işçi sınıfından gelme suikastçılarıyla, Yakuza askerleriyle, Meksika’dan gelen kartel tetikçileriyle, Rus mafyasıyla ve zevk için insan öldüren ve henüz reşit bile olmayan sapıklarla yolu kesişecektir. Whiplash filminde ortaya koyduğu olağanüstü performansla dünyaca üne kavuşan başarılı oyuncu Miles Teller’ın başrolünde yer aldığı dizinin yapımcılığını Amazon Studios üstlenmiş. Too Old to Die Young, 14 Haziran’da seyircisiyle buluşacak.