Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/05/2022

Mike Myers'ın yeni dizisi The Pentaverate, 5 Mayıs'ta Netflix'te başlıyor

90’lı yılların iki ikonik komedi karakteri Wayne Campbell ve Austin Powers’a hayat veren Mike Myers'ın yeni dizisi The Pentaverate, 5 Mayıs'ta Netflix'te seyirciyle buluşacak.

Ya büyük bir amaç için çalışan gizli bir topluluk, 1347'deki Kara Veba salgınından bu yana dünyadaki önemli olayları kontrol ediyorsa? Yeni Netflix dizisi Pentaverate’in öyküsü, Kanadalı bir gazetecinin kendinden beklenmeyecek şekilde gerçeği ortaya çıkarmak ve belki de tek başına dünyayı kurtarmak zorunda kalacağı bir görevi üstlenmesiyle başlıyor. Meraklı gazetecinin unutmaması gereken şey ise, Pentaverate'in asla gün yüzüne çıkmaması gerektiği! 90’lı yılların iki ikonik komedi karakteri Wayne Campbell ve Austin Powers’a hayat veren Mike Myers'ın yeni dizisi The Pentaverate, 5 Mayıs'ta prömiyer yapacak. Mike Myers'ın adeta imzası haline gelen birden çok karakteri canladırdığı yapımlar, The Pentaverate ile sürüyor. Myers’ın sekiz farklı karakteri canlandıracağı dizi, 1993 tarihli romantik komedi filmi “So I Married an Axe Murderer”ın spin-off'u olacak.
 
1347'de gerçekleşen Kara Veba salgınını araştıran beş kişi, salgının farelerin üzerindeki pirelerden yayıldığını keşfeder. Ancak Kilise, vebanın Tanrı'nın günahkarlara verdiği bir ceza olduğunu düşünür ve bu beş kişiyi dinden çıkarır. İşlerini gizlilikle sürdürme kararı alan beşli, The Pentaverate adlı gizli bir örgüt kurar. Dizi, yakın tarihte işte bu gizli örgütün neler yaptığını komik bir dille anlatacak. Mike Myers'ın, Kanadalı bir gazeteciyi, komplo teorileri ile gerçeği açığa çıkarmaya çalışan birisini, aşırı sağcı bir radyocuyu, The Pentaverate'nin en yaşlı üyesini, eski bir medya patronunu, bir Rus zenginini, eski bir rock 'n' roll menajerini ve The Pentaverate'nin süper bilgisayarı MENTOR'un mucidini canlandığı dizide yan karakterler de komedi dalında isim yapmış oyunculardan oluşuyor. Ken Jeong, Keegan-Michael Key, Debi Mazar, Richard McCabe, Jennifer Saunders ve Lydia West'in de dahil olduğu oyuncu kadrosunda Jeremy Irons ise anlatıcı olarak yer alıyor.