Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/05/2020

LGBT temalı gençlik dizisi 'Love, Victor', 19 Haziran'da Hulu'da başlıyor

2018’de vizyona giren 'Love, Simon' filminin spin-off’u olacak yeni Hulu dizisi 'Love, Victor', Creekwood Lisesi’nde okumaya başlayan eşcinsel bir ergenin kendini tanımasını ve çevresine açılmasını ele alıyor.

19 Haziran’da Hulu’da ekrana gelecek “Love, Victor”, 2018’de vizyona giren “Love, Simon” filminin spin-off’u olacak. Becky Albertalli’nin ‘Simon vs. Homo Sapiens Agenda’ isimli romanından beyazperdeye uyarlanan film, 17 yaşında henüz gay olduğunu açıklamamış ve hayatını; arkadaşları, ailesi, email dostu Blue ve cinsel yönelimini tüm okula açıklamakla tehdit eden çocuk ile dengelemeye zorlanan lise öğrencisi Simon'ın hikayesini ele almıştı. Özellikle LGBT dünyasında bir hayli beğenilen film, şimdi de dizi olarak karşımıza çıkacak. Filmin senaryosuna imza atan Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger bu kez karşımıza yapımcı olarak çıkıyor.
 Dizinin normalde Disney Plus’ta yayınlanması bekleniyordu fakat Love, Victor’ün ‘yetişkin temalı’ görülmesi sebebiyle dizi, Hulu’ya taşındı. Dizide Michael Cimino, evinde zorluklarla mücadele eden, kendini keşfetmeye, yeni bir kasabaya alışmaya çalışan Victor isimli eşcinsel liseli bir genç olarak karşımıza çıkacak. Filmin ve romanın geçtiği Creekwood Lisesi’nde okumaya başlayan eşcinsel bir ergenin kendini tanımasını ve çevresine açılmasını konu alan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. İkinci sezon hazırlıklarına şimdiden başlanan Love, Victor”’un oyuncu kadrosu Ana Ortiz, James Martinez, Isabella Ferreira, Mateo Fernandez, Rachel Naomi Hilson, Bebe Wood, Anthony Turpel ve Mason Gooding’den oluşuyor.