Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
17/03/2021

Let The Right One In filminin dizi uyarlaması Showtime ekranlarında olacak

Showtime, Demián Bichir'in başrolünde olduğu Let the Right One In dizisine onay verdi. Dizi, vampire dönüştükten sonra hayatları sonsuza dek değişen 12 yaşındaki Eleanor ve babası Mark'ı konu alacak.

2008 tarihli İsveç korku filmi Let The Right One In (Låt den rätte komma in), sessiz sedasız vizyona giren, ama kısa sürede farkını ortaya koyup uluslararası bir fenomene dönüşen bir yapım olmuştu. Aşkın da korkunun da eş değerde işlendiği film, okulda sürekli itilip kakılan çelimsiz bir çocuğun, yaşıtı bir vampirle yaşadığı arkadaşlık ve aşkı anlatıyordu. John Ajvide Lindqvist’in aynı adlı romanından uyarlanan film, klasik vampir filmlerinin ötesine geçip karlarla örtülü, Stockholm’un yakınlarında küçük bir İsveç kasabasında, 12 yaşlarında yalnız bir çocuğun, apartmanlarına yeni taşınan garip bir kızla olan ilişkisini çarpıcı bir şekilde anlatmıştı. Uluslararası arenada pek çok ödül kazanan filmin 2010 yılında ‘Let Me In’ adıyla çekien bir de Amerikan versiyonu var.
 Let The Right One In, şimdi de dizi olarak ekranlara gelecek. Showtime ekranlarına gelecek uyarlamada A Better Life filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterilen Demián Bichir, başrolde yer alırken, Andrew Hinderaker, showrunner ve yönetici yapımcı olarak yer alacak. The Wire, Grey's Anatomy ve Fringe gibi yapımlarda çaışmış Seith Mann, pilot bölümü yönetmenin yanı sıra yönetici yapımcılığı da üstlenecek. Dizi, 10 yıl önce vampire dönüştürüldüğünde hayatları sonsuza dek değişen 12 yaşındaki Eleanor ve babası Mark'ı (Demián Bichir) konu alacak. Aslında Let The Right One In filminin dizi uyarlaması için yapılan çalışmalar ilk değil. Criminal Minds ve Teen Wolf‘un yaratıcısı Jeff Davis, TNT kanalında yayınlanacak bir dizi uyarlaması için çalışmış ama sonuç alamamıştı.