Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
01/11/2021

League of Legends'ın animasyon dizisi Arcane, 6 Kasım'da Netflix'te olacak

League of Legends evreni, Arcane'in destansı öyküsüyle hayat buluyor. Riot Games'in dünyaca ünlü oyunu League of Legends'ın animasyon dizisi Arcane, 6 Kasım'da Netflix ekranlarında olacak.

Riot Games'in dünyaca ünlü oyunu League of Legends'ın animasyon dizisi Arcane, 6 Kasım'da Netflix ekranlarına düşüyor. Günümüzde e-spor denilince akla gelen isimlerden biri olan League of Legends'ın hikayesine derinlemesine bir bakış atacağımız dizide, tanıdık yüzleri görmenin yanı sıra yeni simalarla da tanışacağız. League of Legends'ın sevimli kardeşleri Jinx ve Vi'nin zorlu geçen çocukluk yıllarını, atlatacakları badireleri ve yetişkin hayatlarındaki güçlerini nasıl kazandıklarını izleyeceğimiz dizide; Spider-Man: Into the Spider-Verse'ten tanıdığımız Hailee Steinfeld Vi'yi, Army of the Dead'ten tanıdığımız Ella Purnell Jinx'i, Arrow ve Lucifer dizileriyle adını duyuran Kevin Alejandro ise Jayce'i seslendirecek.

 Arcane, sadece Jinx ve Vi üzerine yoğunlaşmayacak. Runeterra'nın en ilginç hikayelerinden biri olan Piltover ve Zaun şehirlerinin nasıl birbirlerine düşman olduğu da dizide işlenen konulardan biri olacak. Kuzeyin parıltılı güzelliklerine sahip Piltover ve güneyin karanlığından beslenen Zaun'un bitmek bilmeyen mücadelesini izlemek aydınlatıcı olacak. Arcane'in animasyonlarını hazırlayanlar ise, Riot Games ile daha önce defalarca çalışmış ve League of Legends'ın ara videolarını yapan animasyon stüdyosu Fortiche Productions'tan başkası değil. Riot'un oyundaki sinematik animasyonları yapan stüdyo ile çalışması atmosferi tamamen koruyacağı anlamına da geliyor. Leauge of Legends 2021 Dünya Kupası Finali bittiği gibi ekrana gelecek Arcane, toplam dokuz bölüm sürecek.