Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/01/2020

Kuzuların Sessizliği'ndeki Clarice Starling, kendi dizisine kavuşuyor!

Tüm zamanların en önemli filmlerinden biri olan Kuzuların Sessizliği'ne spin off dizi geliyor. Jodie Foster'un unutulmaz performansıyla hayat verdiği Clarice Starling, kendi dizisine kavuşuyor!

Sinema tarihinin en acayip üçgeniyle tanışmamızın üzerinden neredeyse 30 yıl geçmek üzere... FBI Akademisi’nden çaylak ajan Clarice Starling’i, tüm zamanların en entelektüel yamyamı Dr. Hannibal Lecter’ı ve androjen katil Buffalo Bill’i bir arada izlemek ne büyük keyifti. Thomas Harris’in Meksikalı bir yamyam doktordan esinlenerek yazdığı roman, kısa zamanda dünya çapında bestseller olmuş ve tüm zamanların en başarılı edebiyat uyarlamalarından birisinin de kapısını aralamıştı. Jonathan Demme’nin yönettiği The Silence of the Lambs, 14 Şubat 1991’de vizyona girmiş ve ufak çaplı bir kıyamet koparmıştı. Sadece 19 milyon dolara mal olan film, gişede 273 milyon dolar kazanarak yapımcısına müthiş bir kâr getirmişti.
 Tabii Kuzuların Sessizliği’nin başarısı sadece gişe rakamlarıyla da sınırlı kalmadı. Sinema tarihinde Jaws ve The Exorcist’le birlikte Oscar adayı olan üç yapımdan bir tanesiydi ve geceden ödüllerle dönmüştü. En İyi Film, En İyi Aktör, En İyi Aktris, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama senaryo dallarında Oscar ödülünü kazanan The Silence of the Lambs, kırılması güç bir rekora ortak olmuştu. Zira Oscar tarihinde beş önemli kategoride ödül kazanabilen sadece iki film daha vardı. Bu filmler ise 1934 yapımı Bir Gecede Oldu ve 1975 yapımı Guguk Kuşu’ydu. Anthony Hopkins’in filmde sadece 15 dakika görünerek aldığı Oscar, eleştiri oklarını üzerine çekse de, film ödül sezonundan başarıyla çıkmıştı. Aynı sene düzenlenen Golden Globes ödüllerinde Jodie Foster En İyi Kadın Aktris seçilirken, BAFTA ödüllerinde hem Anthony Hopkins hem de Jodie Foster ödül kazanmışlardı.
 Jodie Foster’ın hayat verdiği Clarice Starling karakterine bir dizi geleceği uzun zamandır konuşuluyordu. Ve sonunda beklenen haber geldi. CBS kanalında ekrana gelecek dizinin adı Clarice olacak. Alex Kurtzman (Star Trek: Discovery) ve Jenny Lumet’ın (Rachel Getting Married) yapımcı koltuğuna oturacağı dizi, bizi 1993 yılına yani Kuzuların Sessizliği’nin sonrasına götürecek. Gelişmeler henüz çok yeni olduğundan elimizde fazla bir detay yok. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.