Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/12/2020

Kuzuların Sessizliği sonrasında geçecek Clarice dizisi 11 Şubat’ta başlıyor

Clarice, 11 Şubat’ta başlıyor. Kuzuların Sessizliği sonrasında geçecek olan dizi, seri katiller ve cinsel saldırganları takip etmek için sahaya geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’i ekrana taşıyacak.

FBI Akademisi’nden çaylak ajan Clarice Starling’i, tüm zamanların en entelektüel yamyamı Dr. Hannibal Lecter’ı ve androjen katil Buffalo Bill’i bir arada izlemek ne büyük keyifti. Thomas Harris’in Meksikalı bir yamyam doktordan esinlenerek yazdığı roman, kısa zamanda dünya çapında bestseller olmuş ve tüm zamanların en başarılı edebiyat uyarlamalarından birisinin de kapısını aralamıştı. Jonathan Demme’nin yönettiği Kuzuların Sessizliği (The Silence of the Lambs), 14 Şubat 1991’de vizyona girmiş ve ortalığı birbirine katmıştı. Sadece 19 milyon dolara mal olan film, gişede 273 milyon dolar kazanarak yapımcısına müthiş bir kâr getirmişti.
 Tabii Kuzuların Sessizliği’nin başarısı sadece gişe rakamlarıyla da sınırlı kalmadı. Sinema tarihinde Jaws ve The Exorcist’le birlikte Oscar adayı olan üç yapımdan bir tanesiydi ve geceden ödüllerle dönmüştü. En İyi Film, En İyi Aktör, En İyi Aktris, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama senaryo dallarında Oscar ödülünü kazanan Kuzuların Sessizliği, kırılması güç bir rekora ortak olmuştu. Zira Oscar tarihinde beş önemli kategoride ödül kazanabilen sadece iki film daha vardı. Bu filmler ise 1934 yapımı Bir Gecede Oldu ve 1975 yapımı Guguk Kuşu’ydu. Anthony Hopkins’in filmde sadece 15 dakika görünerek aldığı Oscar, eleştiri oklarını üzerine çekse de, film ödül sezonundan başarıyla çıkmıştı. Aynı sene düzenlenen Golden Globes ödüllerinde Jodie Foster En İyi Kadın Aktris seçilirken, BAFTA ödüllerinde hem Anthony Hopkins hem de Jodie Foster ödül kazanmışlardı.
 Jodie Foster’ın hayat verdiği Clarice Starling karakterine bir dizi geleceği uzun zamandır konuşuluyordu. Ve sonunda ilk fotoğraflar ve görüntüler geldi. 11 Şubat’ta CBS kanalında ekrana gelecek dizinin adı Clarice olacak. Alex Kurtzman (Star Trek: Discovery) ve Jenny Lumet’ın (Rachel Getting Married) yapımcı koltuğuna oturduğu dizi, bizi 1993 yılına, yani Kuzuların Sessizliği’nin sonrasına götürecek. Dizi, Washington D.C.’nin yüksek riskli siyasi dünyasında, seri katiller ve cinsel saldırganları takip etmek için sahaya geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’i takip edecek. Clarice Starling’in anlatılmamış kişisel hikayesine derin bir dalış yapacağız. Clarice rolünde Rebecca Breeds’i (Home & Away, Pretty Little Liars, The Originals) izleyeceğiz.