Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/12/2020

Komedi soslu bilim kurgu dizisi Resident Alien, 27 Ocak’ta başlıyor

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Resident Alien dizisi, dünyaya zorunlu iniş yapmak zorunda kalan ve Colorado'da küçük bir kasabada doktor kimliğine bürünen uzaylı Harry karakterine odaklanıyor.

Bilim kurgu yapımlarıyla dikkat çeken Syfy kanalının en yeni projelerinden biri, başrolünde Alan Tudyk’in (Firefly, Rogue One, Doom Patrol) olduğu bilim kurgu, macera ve komedi dizisi Resident Alien olacak. İlk duyurusu 2018’de yapılan dizi, Dark Horse etiketiyle 2012’de yayınlanmaya başlanan aynı isimli çizgi roman serisinden televizyona uyarlanıyor. Peter Hogan ve Steve Parkhouse tarafından hayata geçirilen Resident Alien, dünyaya zorunlu iniş yapmak zorunda kalan ve Colorado'da küçük bir kasabada doktor kimliğine bürünen uzaylı Harry karakterine odaklanıyor.
 


Tüm insanlığı yok etme göreviyle dünyaya gönderilen Harry, insanlarla zaman geçirmeye başladıkça, zamanla büyük bir ikilemin ortasında kalıyor ve "İnsanlar kurtarılmaya değer mi?" sorusuna cevap aramaya başlıyor. Senaryosunu Family Guy’ın yapımcısı Chris Sheridan’ın hem kaleme aldığı hem de yapımcılığını üstelendiği dizinin oyuncu kadrosunda Sara Tomko (Once Upon A Time), Corey Reynolds (The Closer), Alice Wetterlund (People of Earth) ve Levi Fiehler (Mars) eşlik ediyor. Son derece karanlık bir atmosferde geçecek olan komedi soslu bilim kurgu dizisinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek. Pandemi nedeniyle prömiyer tarihi ertelenen Resident Alien, 27 Ocak’ta seyirciyle buluşacak.