Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/09/2021

Katil bebek Chucky'nin dizi uyarlaması 12 Ekim'de başlıyor

Chucky serisindeki tüm filmlerinin yaratıcısı olan Don Mancini'den bir Chucky dizisi geliyor. Üstelik 12 Ekim'de başlayacak dizide sevimli katil bebeğimiz, tıpkı filmlerde olduğu gibi, Brad Dourif tarafından seslendirecek.

80'ler korku sinemasının çehresini dünya çapında değiştiren yıllardı. Bu dönemde birbirinden farklı korku ikonları sinema perdesinden taşıp hayatlarımıza girdi. Bu ikonlardan en bebek yüzlüsü ve en sevimlisi hiç şüphesiz Chucky bebekti! 1988 yılının Kasım ayında ilk kez izleyici karşısına çıkan Child’s Play serisi toplamda yedi filmden oluşuyor. Child's Play üçlemesinden sonra gelen tüm devam filmleri Chucky adıyla çekildi. Ünlü korku filmleri serisi Child’s Play, filmlerin senarist ve yönetmeni Don Mancini tarafından şimdi de televizyona uyarlanıyor.

 Merakla beklenen Chucky dizisinin haklarını özellikle bilim kurgu dizileriyle dikkat çeken Syfy satın aldı. Chucky serisindeki tüm filmlerinin yaratıcısı olan Don Mancini, dizinin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstleniyor. Orijinal film serisinin yapımcısı David Kirschner de dizinin yapımcıları arasında yer alıyor. Seri katil Charles Lee Ray’in ruhu tarafından ele geçirilen oyuncak bebek Chucky’nin hikayesini izleyeceğimiz dizide sevimli katil bebeğimiz, tıpkı filmlerde olduğu gibi, Brad Dourif tarafından seslendirecek. 12 Ekim’de ekran macerası başlayacak Chucky’nin her bir sezonunun birer saatlik sekizer bölümden oluşacağı da daha önce açıklanmıştı.