Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/06/2021

Japon tenisçi Naomi Osaka'nın sıra dışı hayatı Netflix belgeselinde

Dört Grand Slam şampiyonluğu bulunan Japon tenisçi Naomi Osaka'nın sıra dışı hayatı 13 Temmuz’da Netflix’te ekrana gelecek üç bölümlük Naomi Osaka belgeselinde işlenecek.

Kendi kuşağının en yetenekli ve çok yönlü sporcularından birinin hayatına samimi bir bakış sunan Naomi Osaka adlı belgesel, dünya çapında tanınan bir süperstar ve baskılarla dolu bir dünyada kendi yolunu bulan genç bir kadın olarak Japon tenisçi Naomi Osaka'yı Naomi Osaka yapan zorlu kararlara ve sevinç dolu zaferlere ışık tutuyor. Üç bölümden dizide, dünyanın en iyi tenisçilerinden biri olan Naomi Osaka'nın hayatına içeriden bakıyoruz. Daha önce yayınlanmamış görüntüler eşliğinde Osaka'nın tenis oynamakla kalmayıp kendi sesini de bulmaya başladığı tarihî iki yıl boyunca Osaka'yı izliyoruz. Kâh siyahilerin yaşam haklarını savunmak için maske giyerek grand slam unvanlarını korumaya çalışan, kâh akıl hocası Kobe Bryant'ın ardından yas tutan, kâh bağımsızlığını keşfe çıkan Naomi'nin kişisel düzeyde karşı karşıya kaldığı zorluklar, kamusal alanda yaşadığı zorluklarla başa baş gitmeye başlıyor.
 


13 Temmuz’da Netflix’te ekrana gelecek Naomi Osaka adlı belgesel dizi, Osaka'nın gündelik hayatını yansıtan doğal çekimler eşliğinde onun yoğun antrenman ve seyahat programını izliyor, yaşadığı baskıların farklı yönlerini irdeliyor ve kort dışındaki zamanını yakın aile ve arkadaş çevresiyle nasıl geçirdiğini gözler önüne seriyor. Osaka'yla birlikte dünyayı gezdiğimiz farklı bölümlerde, Osaka'nın Haiti'ye dayanan kökleri ve temsil ettiği ülke Japonya'yla olan derin bağı da mercek altına yatırılıyor. İzleyiciler, genç bir sporcu ve yükselen bir lider olarak çok yönlü kişiliğini sergileyen Naomi'nin ödün vermeyen dürüstlüğüne ve kırılganlığına tanık olacak.