Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/01/2022

Jack Reacher'ın dizi uyarlaması Reacher, 4 Şubat'ta Amazon Prime'da

Lee Child imzalı Jack Reacher, iki sinema filminden sonra şimdi de dizi olarak ekranlara geliyor. 4 Şubat'ta Amazon Prime ekranlarında izleyeceğimiz Reacher, 1997 tarihli The Killing Floor romanından uyarlandı.

Lee Child imzalı Jack Reacher, toplam 100 milyonu aşan kitap satışıyla tüm zamanların en sevilen aksiyon serilerinden biri olmayı başardı. Günümüzde 26 kitaba oluşan seri, ilk kez 2012’de Jack Reacher isimli sinema uyarlamasıyla seyircilerin karşısına çıkmıştı. Yönetmenliğini Christopher McQuarrie'nin üstlendiği, başrolünde Tom Cruise’un olduğu 2012 tarihli filmin gişe başarısı, 2016’da Jack Reacher: Never Go Back filmini de ortaya çıkarmıştı. İkinci filmden tam altı yıl sonra sevilen aksiyon karakteri, şimdi de Amazon Prime ekranlarında dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 Öncelikle Reacher isimli dizinin, Lee Child’ın başlangıç Jack Reacher romanı 1997 tarihli The Killing Floor’dan uyarlandığını belirtelim. Killing Floor, serinin ilk basılan kitabı olmasına rağmen kronolojik olarak külliyatta dördüncü sırada yer alıyor. Filmlerde Tom Cruise'un canlandırdığı Reacher karakterine ise dizide Alan Ritchson hayat verecek. DC Universe dizisi Titans'ta Hawk olarak izlediğimiz Ritchson’ın kariyerinde sevilen Blue Mountain State dizisi de var.

 Senaryosunu The Sopranos ve Prison Break dizlerinde çalışan Nick Santora’nun kaleme aldığı Reacher, kısa süre önce emekli olup sivil hayata dönen Jack Reacher Reacher'ın kendisini yıllar sonra ilk kez cinayet işlenen küçük bir kasabada bulması sonrası yaşananları merkezine alıyor. Görgü tanıklarının ifadeleri ve polisin şüphesiyle bir anda kendisini cinayet zanlısı olarak bulan Reacher'ın, masumiyetini kanıtlası hiçte kolay olmayacak. Reacher’ın sekiz bölümlük ilk sezonu 4 Şubat’ta Amazon Prime ekranlarında olacak.