Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/10/2017

House'un yapımcısından yeni bir dizi: The Good Doctor

İlk bölümüyle müthiş bir reyting yakalayan ve tüm dikkatleri üzerine çeken The Good Doctor'ın arkasında House M.D.'nin yapımcısı David Shore var.


Hastane/doktor temalı dizilerin şahı House M.D.'nin yapımcısı David Shore’un yeni dizisi The Good Doctor, yayınlanan iki bölümüyle adından söz ettirmeyi başardı. Hatta dizi şimdiden sezonun en çok izlenen yapımları arasına adını yazdırdı. Dizinin reytingi 2.2'lik izlenme payını almayı başardı, bu da Nielsel Live ve Same Day hesaplamalarına göre 18-49 yaş aralığındaki seyircilerden 11 milyon 200 bin kişiye karşılık geliyor.
Geçtiğimiz pazartesi gecesi yayınlanan ikinci bölüm de 2.2'lik izlenme payına ulaşmış ve 10 milyon 900 bin kişi tarafından seyredilmiş. Yani reytingler beklenilenin de ötesinde iyi gidiyor. Böyle olunca da yayıncı kanal ABC, normalde 13 bölüm olarak planlanan ilk sezosunu birinci bölümün ardından 18 bölüme, yayınlanan ikinci bölümün ardından ise 22 bölüme uzattı. 

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanan Kore dizileri artık Amerikan dizi sektörüne de damga vurmaya başlamış durumda. The Good Doctor, 2013 yapımı ödüllü bir Güney Kore formatına dayanıyor. Dizide otistik savant sendromlu genç bir adamın hikayesini anlatılıyor. Otizmle mücadele eden ve sosyal ilişkilerinde sıkıntılar yaşayan ana karakter Dr. Shaun Murphy, prestijli bir hastanenin pediatrik cerrahi bölümünde işe alınır. Tıbbi becerileri ve zekasıyla House'tan geri kalmayan genç doktor, her bölümde maceradan maceraya koşacak. Dizide cevabı aranan soru işe şu: İnsanlarla iletişim kurma yeteneğine sahip olmayan bir kişi insanların hayatlarını kurtarabilir mi? Bu sorunun cevabını ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

 


The Good Doctor'ın başrolünde Bates Motel dizisinde canlandırdığı Norman Bates karakteri ile gönüllerde taht kuran İngiliz aktör Freddie Highmore var. Dizide Highmore dışında da birçok tanıdık yüz var. Flash, Sleepy Hollow, Pretty Little Liars gibi dizilerde izlediğimiz Nicholas Gonzales’i dizide Dr. Neil Melendez; Misfits ve Lovesick'te oynayan Antonia Thomas’ı Dr. Claire Browne rolünde seyredeceğiz. Ayrıca Homeland, Covert Affairs ve Limitless'ta oynayan Hill Harper ve Jurassic Park, Se7en, Man of Steel filmlerinden hatırladığımız Richard Schiff da kadroda.

Orijinal diziden iki kare: