Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/10/2022

Criminal Minds, Evolution ile 24 Kasım'da sahalara dönüyor

Tüm zamanların en önemli suç dizilerinden biri olan Criminal Minds, ekranlara veda etmesinden iki yıl sonra Paramount+ ekranlarında Criminal Minds: Evolution adıyla yeniden seyirciyle buluşuyor.

Suç temalı dizilerilerin en önemli markalarından biri Criminal Minds’dır. 2005’te başladığı yayın hayatını 15 sezonun ardından 2020 yılında sonlandıran dizi, Jeff Davis’in liderliğinde, crime tutkunlarının baş tacı oldu. Criminal Minds, FBI’ın Behavioral Analysis Unit (BAU) yani Davranış Analizleri Birimi etrafında cereyan ediyordu. Bu birime mensup dedektifler, suçluları tespit edebilmek için olay yeri kurulumları ve kurban biliminden faydalanarak suçlulara yönelik bir kişilik profili oluşturuyordu. 324 bölüm süren Criminal Minds, oyuncu kadrosu ve bazıları gerçek vakalara dayanan senaryo kurgusu ile rakip kanallarda pek çok benzer dizinin doğmasına da veslile oldu. Hatta Criminal Minds, CBS kanalının en başarlı işlerinden biri olunca 2011 yılında Criminal Minds: Suspect Behavior, 2014 yılında da Criminal Minds: Beyond Borders adıyla spin-off dizileri de doğurdu. Fakat her iki dizi de orijinal dizinin gölgesinde kaldı ve yayın hayatlarını sürdüremedi.

 
Tüm zamanların en önemli suç dizilerinden biri olan Criminal Minds, ekranlara veda etmesinden iki yıl sonra Paramount+ ekranlarında Criminal Minds: Evolution adıyla yeniden seyirciyle buluşuyor. Orijinal dizisinin sevilen oyuncuları Joe Mantegna, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Aisha Tyler, Adam Rodriguez ve Paget Brewster, diziyle birlikte tekrardan sahalara dönüş yapmış olacak. Sezonu 10 bölüm sürecek dizide dedektiflerimiz pandemi sırasında kurulan bir seri katil ağıyla mücadele edecek. 24 Kasım’da ekran macerasına başlayacak Criminal Minds: Evolution, 15 Aralık’ta sezon ortası ara verecek ve 12 Ocak’ta kalan bölümleriyle yeniden sahalara dönecek.